Kuma – Şehnaz Gülşen Kitabını İndir

tarafından
68
Kuma – Şehnaz Gülşen Kitabını İndir

Kuma – Şehnaz Gülşen Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

 

Eroğlu Konağı şimdiye kadar Şerwan ve Ezo için bir aşk yuvasıydı. Mutlulukları ve aşkı kıskandıracak türdendi. Ama bu mutluluk çok uzun sürmedi, çünkü bebekleri olmuyordu bu çiftin. Bu durum Ezo için hiç sorun değildi fakat Şerwan’ın ailesi bu konakta ağlayan bir bebek sesi için neler vermezlerdi. İki arada kalan Şerwan ve karısının gitmediği hastane ve ülke kalmadı bir bebek için ama olmadı! Bunun üzerine Beritan girdiği düğünsüz sade bir gelinlikle bu konağa. O an buz kesildi her taraf. Ezo’ya kuma gelmişti Beritan. Kumanın da hayalleri vardı. Şimdi kalbi ikiye bölünmüş bir adam, bebeği için yaşayan bir kadın ve kocasını acı şekilde paylaşmak zorunda kalan bir başka kadın.

 

Kuma Hakkında

Bir evliliği ayakta tutan yegâne güç; adamın sevdası, kadının bu sevdaya sarılışıdır. Mutluluğun formülü birbirini sevmekte saklıdır. Bu formülü bozacak günler Eroğlu Konağı’nın kapısını çaldığında içeri buyur edilir. Bebek hasretinin tutulduğu konakta KUMA rüzgârı eserken kaosa doğru sürükleyen fırtınaya iki kadın, bir adam tutulur.

Hayat ters köşeden vurarak bebeği olamayan, yıllarca bu esikliğin acısını pervasızca çeken, hastaneden hastaneye koşan, umut etmekten ve istemekten yorulmayan kadının hayatına kuma gölgesi düşürür.

Karısının bebeği olmadığı her gün, aşkı daha sağlam ayakta dururken adamın duygularını ve aklını yitirecek kâbus gerçekleşir. Kokladığı gülün üstüne bir kır çiçeği yerleşir, bu çiçek tohumunu verir ve sevdaya tutulmuş adamın kalbi ikiye bölünür!

Konağa düğünsüz derneksiz, üzerinde bir gelinlikle kapıdan içeri alınan kadını beklediğinden daha zor bir hayat, beklediğinden daha kötü bir evlilik karşılar. Zorlu sınavlara tabi tutulur, aşk ve sevgi yoksunu bir evlilikte ayakta durmaya çalışır. Kocası tarafından merhamet dilenen kadın halini alır.

Sevda bir kadında, tutku bir kadındayken aynı çatı altında zorlu yaşam sürdürülür. Araf’ta kalmış bir adamın, bu adama bağlı iki kadının yaşamı zorlu serüvenlerle akıbeti belli olmayan sona doğru gider.

Ateş düştüğü yeri yakar, KUMA gelir.
Hasreti kadın dindirir, bebek doğar. Adam ikiye bölünür.
Ve aşkı hangi kadın alacak, sorusu akılları alır.
Ben Ezo! Üzerine kuma gelmiş kadınım.
Şimdi sığındığım limanım, kocamın kalbindeki aşkım.
Ben Şerwan! Bir kadının hayatını kalbine, bir kadının hayatını omzuna alan adamım.
Ben Beritan! Kuma giden kadınım.
Benim tek dünyam, kucağıma aldığım bebeğim.

 

Paylaşan: ” MERVE”

Kuma – Şehnaz Gülşen Kitabını İndir Kitabını İndir