Kızıl Darı Tarlaları – Mo Yan Kitabını İndir

tarafından
44
Kızıl Darı Tarlaları – Mo Yan Kitabını İndir

Kızıl Darı Tarlaları – Mo Yan Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Mizahi diliyle hiçte mizahi olmayan konulara el atan Nobel ödüllü yazar Mo Yan Çin’in önemli edebiyatçılarındandır. Shandong ailesini hikayesini konu alan roman 19. yüz yılın ilk çeyreğinden 3. çeyreğine kadar konu edinir. Zamanında yaşanan Japonya ve Çin arasında ki savaştan ayrıca Çin’in kendi içinde ki iç karışıklıkların olduğu bir dönemde sıradan bir köylü ailesi olan ve zamanını Kızıl Darı Tarlalarında geçiren Shandong’ların hikayesini sizlere aktaracaktır.

Kızıl Darı Tarlaları Hakkında

Çin’in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan’ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman. Yazar, bir mücevher güzelliğindeki doğa manzaraları fonuna yerleştirdiği ve kronolojik sıra gütmeden kurguladığı romanda, Japon istilasına karşı verilen Direniş Savaşı, Çinlilerin birbirleriyle çatışmaları, Komünist Devrim, Kültür Devrimi gibi Çin tarihindeki önemli halk hareketlerini ve bütün bu yıllar içindeki tutkulu aşkları anlatıyor.

Çin sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Yimou Zhang’ın beyaz perdeye aktardığı Kızıl Darı Tarlaları, tarihsel bir anlatımla kara mizahı ustalıkla kaynaştırıyor. Roman, geçmişle bugün, ölüyle diri, iyiyle kötü arasında belirgin bir ayrım yapılmadan sürüyor.

Nobel ödül töreninde konuşan Per Wästberg’in dediği gibi, Mo Yan, bireyi kimliksiz insan yığınlarından çekip ortaya çıkaran; alaycı ve iğneleyici bir üslupla tarihe, tarihî çarpıtmalara, yoksunluklara ve siyasal riyakârlıklara karşı çıkan bir yazar.

Kızıl Darı Tarlaları – Mo Yan Kitabını İndir Kitabını İndir