Kaybolanın Hikayesi – Cem Kertiş Kitabını İndir

tarafından
57
Kaybolanın Hikayesi – Cem Kertiş Kitabını İndir

Kaybolanın Hikayesi – Cem Kertiş Kitabının Açıklaması:

Kaybolanın Hikayesi – Cem Kertiş

Gıdaİş Sendikası ve Manos Kitap ortaklığıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Sennur Sezer EmekDireniş Öykü ve Şiir Ödülleri”nde öykü dalında birincilik Kaybolanın Hikâyesi adlı dosyasıyla Cem Kertiş’in oldu. 27 öykünün toplamından oluşan Kaybolanın Hikâyesi, Manos Kitap etiketiyle yayımlandı.
“Yürüdüm nereye gittiğimi bilmeden. Sokak sokak, insan insan dolaştım şehri. Bahçesinde limon ağaçları olan bir meyhane bulamayacağımı bile bile aradım… İçinde oyunlar oynanan parkları, hırsla değil de şefkatle büyütülmüş çocukları bile bile aradım…”
Yalnızlıkla rüyanın iç içe girdiği ve korkuyu beslediği yerde başlayan bir bozgun belki de Cem Kertiş’in öyküleri. Uzaktan değil, yakından ses veriyor. Susmanın şiddeti gibi hissediliyor yazdıkları ama aslında gitmek için değil, kalmak ve soru sormak için bir araya gelmiş öyküler. Yazmanın olanaklarıyla harmanlanmış, kurguyla gerçeğin şiddetli uyumsuzluğuna rağmen konuşkanlığı dolaşıyor sayfalar arasında.
Bazı okullar ve bazı kitaplar var yazarın özgeçmişinde; ama Kaybolanın Hikâyesi yeterince boşluğu yanıtlaıyor ya da saklıyor içinde…