Kapı Birden Vuruldu – Etgar Keret – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
49
Kapı Birden Vuruldu – Etgar Keret – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Kapı Birden Vuruldu – Etgar Keret – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Zeki ve mizahi bir roman okumak isterseniz doğru tercih “Kapı Birden Vuruldu”

Uçarı kaçarı bir dünya üzerine kurulmuş konusuyla tabi ki sıradan insanlara yer verilmemiştir. Aslında orada yaşayan insanlar için bir kamyonun çarpmasının ardından kalkıp şoförle selamlaşıp yoluna yürüyerek devam etmek normal, hatta uçarak.. Sıradan sıkıcı hayatın ötesinde neşe ve edebiyatı birleştiren bir hikayeye hazır olun.

Kapı Birden Vuruldu Hakkında

Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü’nün dâhi yazarından bir çırpıda okunan, tuhaf, komik ve zekâ pırıltılarıyla ışıyan bir kitap: Kapı Birden Vuruldu. Gündelik yaşamın kuytuları, Keret’in benzersiz evreninde fosforlu neonlar altında parlıyor, hayalle gerçeğin karıştığı bu şahane öykülerde her an, her şey gerçekleşiyor. Bir öpücük sonunuzu hazırlamak için yeterli oluyor, hayaller karın doyuruyor, kimilerinin en ağır kazalardan burunları bile kanamaksızın çıktığı dünyada sizin bileğiniz burkulsa alçıya alınıyor. Kapı birden vuruluyor ve kader rotasını çiziveriyor.

Kalabalıklar içindeyken yalnızlık sularında boğulanlar, kendilerini her daim yedek saflarında ya da kazazedeler arasında bulanlar, güneşli günlerde bile çamura basmayı başaranlar ve talih kuşunun kuyruğuna tutunup yukarılara uçma hayalleriyle en dibe vuranlar bir araya geliyor ve hayat denen tuhaf mucizenin akışına aksak ritimlerle karşı çıkıyor.

Kapı Birden Vuruldu, mağrur kaybedenlerle adi kahramanların bir arada yaşadığı şu başıbozuk âlemi sevgi ve sefaletle kucaklayan, incelikli ve zekâ dolu bir kitap.

 

Kapı Birden Vuruldu Yorumlar

“Uzun zamandır okuduğum en komik, en karanlık ve en sivri öyküler.” – JONATHAN SAFRAN FOER
“Keret, müthiş bir yazar. Yeni kuşağın sesi.” – SALMAN RUSHDIE
“Keret’in öyküleri içinize işliyor.”_ IRA GLASS
“Çarpıcı bir mizah.” – CLIVE JAMES
“Kara mizahı seviyorsanız, bundan iyisini bulamazsınız” _ BALTIMORE SUN

 

Kapı Birden Vuruldu – Etgar Keret – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir