background img
Eki 24, 2018
98 Views

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank – PDF | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank – PDF | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Dünyada hikayeleşmiş ve halen bir çok filmde, efsanede ve hikayede adı geçen kahramanlar vardır. Bu kahramanlar genelde Mitolojik varlıklardır. Mesela bir yunan Tanrısı olan Zeus. Gibi bunun gibi yüzlerce ırka ve kökene dayanan kahraman vardır.  Peki bu çağlar öncesi var olduğuna inanılan varlıklar nasıl neye dayanarak ortaya çıkmıştır. Bu konu çok verimli ve detaylı bir Psikolojik Bilim kitabı yazan Otto’nun kitabını e kitap olarak indirebilirsiniz.

Kahramanın Doğuş Miti Hakkında

Mitolojik araştırmanın başlıca sorunlarından biri, efsanevi masalların ana hatlarındaki kapsamlı benzerliklerin nedeninin açıklanmasında yatar. Bu efsanevi masallar, bazı detaylardaki fikir birliği ve bu detayların çoğu efsanevi gruplamada tekrarlayan bir şekilde görünmesiyle hâlen kafa karıştırıcı bir şekilde açıklanır.

Otto Rank mitlerin kökenine dair yaptığı bu çalışmada Yunan, Roma, Yahudi-Hıristiyan, Hint ve Germen efsanevi figürleri de dahil olmak üzere birçok çeşitli Avrasya kahraman doğuş hikâyesini inceliyor. Bunu yapmak için de klasik Freudcu psikanaliz metodolojisini ve söz dağarcığını kullanıyor. Rank, çeşitli kaynaklardan yararlanarak insanlık tarihinin en çok bilinen mitlerinin modern psikanaliz kuramlarıyla bağlantılarını ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir