background img
Eki 24, 2018
74 Views

Kadınlık Arzuları – Rosalind Coward Kitabını İndir

Written by

Kadınlık Arzuları – Rosalind Coward Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Her kadının, hatta her erkeğin okuması gereken bir kitap olan “Kadınlık Arzuları” e kitap kadın arzularına nasıl dem vurulduğunu ve bu arzuları özgürce kendi benliğimizde nasıl bulabiliriz yada kadınlara nasıl buldura biliriz. Çağımızda bir çok kadın kendinden çok çevresinin baskısıyla arzılarını yönetir. Aslında kendisinin olmayan arzuları bile sahiplenmesi gerekir. Buna devlet yapısı, reklamlar moda gibi bir çok etmen sağlamaktadır. Bu kitap kadınların kendi benlik arzularını nasıl bulacağı, kendilerine yapılan dayatmadan nasıl kurtulacağına dair bir eserdir.

Kadınlık Arzuları Hakkında

Kadınlık Arzuları moda, reklam, basın vb. sektörlerin kadınları ‘kendilerine rağmen’ nasıl ‘başka bir şey’e dönüştürdüğünü anlatan; kadınların hoşlandığı şeyler hakkında, kadınların hoşlandığı söylenen şeyler hakkında ve kadınların hoşlandığı söylenen şeyler hakkında ve kadınların hoşlandıklarını düşünüp -gerçekte- hoşlanmadıkları şeyler hakkında bir kitaptır. Kadınların, beslenmelerinden konuşmalarına, giyinmelejrinden sevişmelerine kadar hemen her düzeyde başkaları tarafından nasıl biçmlendirildiklerini anlatan ve bu ideolojik saldırıya karşı kendi kadınlıklarına sahip çıkarak nasıl karşı konabileceği hakkında önemli ipuçları veren bir çalışmadır.
Önsöz yazarı Nükhet Sirman: ‘Coward ‘ın okuruna iletmek istediği ilki mesaj var: Kadınlık denilen şey cinsellik yoluyla kurulan bir kimliktir ve bu kimliğin oluşmasında her gün karşılaşılan resimlerin, bilgilerin yadsınamaz bir rolü vardır. Yani Coward bize, ‘Toplumda kadın olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamak istiyorsak önce toplumdaki kadınlık tanımının ne olduğunu ve bu tanımın kadınlara nasıl mal edildiğini anlamamız lazım’, diyor.”

Kadınlık Arzuları – Rosalind Coward Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir