Japonya Pdf indir – E-kitapindir.com

tarafından
9
Japonya Pdf indir – E-kitapindir.com


Japonya pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Japonya kitabı 320 olarak çıkarılmıştır. Lafcadio Hearn tarafından kaleme alınan Japonya isimli kitap 9786059328180 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Japonya kitabını 15.11.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Japonya pdf oku indir.

Japonya pdf indir

Bu çalışma Batılı bir toplumun dış görünümüne sahip, Batıya ait uygulamalı bilimlerden yararlanmayı tartışmasız bir biçimde başarmış, yüzlerce yılda gerçekleştirilebilecek bir başarıya olağanüstü bir çaba harcayarak otuz yılda imza atmakla birlikte aslında Avrupa’nın MÖ ait yüzsenelerdaki görünümüne sahip olmayı sürdüren enteresan bir Doğu toplumunun görüntüsünü sunuyor.
Oysa kökenler ve nedenler hususundaki çalışmalar bu enteresan ve psikolojik açıdan bizden fazla uzaklarda bulunan dünyanın sunduğu manzaradan aldığımız keyfi bozmamalı. Eski Japonya’nın görkemi ve güzelliğini neye borçlu olduğunu öğrendiğimizde niteliğinden bir şey yitirmiyor. Geleneksel iyilik anlayışı ve davranışlardaki zarafet bizi büyülemeyi sürdürecek, çünkü bin yıl boyunca kılıç tehdidiyle gelişip, olgunlaştıklarını öğreneceğiz. Kuşaklar boyunca en ufak bir sürtüşmenin bile sert bir biçimde cezalandırıldığı ve böylesine bir baskıyı zorunlu kılan kan davası gütme âdetinin herkesi ağzından çıkan sözlere ve yaptığı hareketlere çok dikkat etmeye zorladığını öğrensek bile bu toplumun nazik olduğu ve hiçbir tartışmaya tanık olmadığımız bu dünya çapından hoşlanacağız. Eskiden en büyük acılar içinde kıvranırken bile gülümsemekten kaçınmanın insanın ölmesine yol açtığı bir kölelik zamanından geçildiğini öğrensek bile bütün bireylerin gülümsediğini görmek bizi büyüleyecek. Neredeyse hepsiyla ortadan kaybolmuş bir dünyaya özgü üstün bir ahlâk anlayışını temsil eden ve hangi acılara katlanarak şu andaki görünümüne sahip olduğunu öngörebileceğimiz eski aile terbiyesinin şekillendirdiği Japon kadınına hayranlık duymayı sürdüreceğiz.

Japonya kitap özeti

Japonya pdf oku

Japonya Pdf indir