İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed Pdf indir

tarafından
7
İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed Pdf indir


İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed kitabı 352 olarak çıkarılmıştır. Richard A. Gabriel tarafından kaleme alınan İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed isimli kitap 9786257477062 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed kitabını 09.11.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed pdf oku indir.

İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed pdf indir

Hiçbir büyük adam boşuna yaşamaz. Dünya tarihi büyük adamların tarihinden başka bir şey değildir.
Carlyle, On Heroes
 
Hz. Muhammed’in muharebelerindeki savaşların sayısı asla birkaç bini geçmez, fakat önem yönünden dünyanın en belirleyici savaşları içinde yer alır.
Alfred Guiilaume, Islam
 
Bu kitapta Richard A. Gabriel Hz. Peygamber’in iyi bir komutan olarak başarılı bir biçimde tatbik ettiği, kararlılık, istişareye önem verme, taktik, istihbarat, strateji, yanlıştan dönme, doğru ve işinde uzman komutan görevlendirme gibi askerî alandaki uygulamalarını yeni bir bakış açısıyla ortaya koymuştur. Diğer bir deyişle Allah’ın elçisinin bu sahada gerçekleştirdiklerini günümüzün siyasî ve askerî diline aktarmıştır. Bunları yaparken siyer ve megāzî kaynaklarında genelde de bunlara dayalı yapılan çalışmalarda dağınık bir biçimde var olan açıklamaları askerî terminolojiyle birleştirerek taktik ve stratejilerin arkasındaki nedenlere ışık tutarak günümüzle ilişkilendirmiştir. 
Mustafa Sabri Küçükaşcı

İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed kitap özeti

İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed pdf oku

İslam’ın İlk Mareşali Hz. Muhammed Pdf indir