İri Memeler ve Geniş Kalçalar – Mo Yan Kitabını İndir

tarafından
54
İri Memeler ve Geniş Kalçalar – Mo Yan Kitabını İndir

İri Memeler ve Geniş Kalçalar – Mo Yan Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Yazdığı her kitapla edebiyat dünyasını saran bir yazar Mo Yan’in yine bol ödülü bir kitabı “İri Memeler ve Geniş Kalçalar” Kitap ismi oldukça cezbedici fakat unutmayın bu bir edebiyat kitabı, ne kızlara böyle bir şeyin sırrını veriyor nede erkeler için böyle kızlarla dolu değil. 9 çocuklu bir ailenin öz yaşam öyküsünden yola çıkarak sizi Çin’in o kırsalında ki bir mecraya götürerek bu çocukları bir annenin gözünden sizlere sunuyor. İyi okumalar dileriz.

İri Memeler ve Geniş Kalçalar Hakkında

Nobel ödüllü Mo Yan, Çin toplumunun tüm değerlerini altüst eden Kültür Devrimi sırasında yaşananları, dokuz çocuklu bir ailenin başından geçenlerle yansıtıyor. Çocuklar doğdukları andan büyüyünceye kadar o süreçteki olaylardan her birinin dolaylı ya da dolaysız öznesi veya tanığı oluyorlar. Romanın en önemli kişilerinden biri de o çocukların annesi.

Mo Yan, kitabı nasıl yazdığını ve o anne karakterini nasıl oluşturduğunu şöyle aktarıyor: “Romanı yazarken hiç çekinmeden annemin kişisel deneyimlerinden yararlandım; ama kitaptaki annenin duygusal deneyimleri kurgusaldır ve Gaomi Kuzeydoğu Bucağı’ndaki pek çok annenin deneyimlerine dayanır. Kitabın girişinde, bu kitabı annemin ruhuna adıyorum, diyorum; ama bu kitabı aslında dünya üzerindeki tüm annelere ithaf ediyorum; tıpkı benim şu kibirli ve vahşi hırsımla o küçücük Gaomi Kuzeydoğu Bucağı’nı Çin’in ve dünyanın mikrokozmosu olarak gördüğüm gibi.”