background img
Mar 31, 2018
138 Views

İnsan Vücuduna Seyahat Kitabını İndir

Written by

İnsan Vücuduna Seyahat Kitabının Açıklaması:

İnsan Vücuduna Seyahat

 

İnsan Vücuduna Seyahat

Gavin Francis

 

 “Muhteşem… Bunun gibi bir kitap okumadım.”

John Berger

 

“…sinir kasa, kas kirişe, kiriş ise sağduyuya uyar.

Ve sağduyu, ruhun makamıdır.”

Leonardo da Vinci

 

Vücudumuzu yakından tanıdığımızı zannederiz ama insan bedeni aslında çoğumuz için keşfedilmemiş topraklardır. Kaçımız kalbin insan refahıyla nasıl bir bağlantısı olduğunu biliyor? Ya da epilepsi nöbetlerinin beyni nasıl etkilediğini? Veya ayağın insanlık açısından neden belirleyici rol üstlendiğini? Ödüllü yazar Gavin Francis İnsan Vücuduna Seyahat’te okurları bedenin saklı kalmış patikalarında gizemli bir yolculuğa çıkarırken organlarımızın mucizevi işleyişini anlamamızda bize rehberlik ediyor.

 

Cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olarak edindiği tecrübelerden yola çıkan Francis hastalarının öykülerini, tıp tarihi, felsefe ve edebiyatla harmanlayarak insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor. İnsan Vücuduna Seyahat özünde insan olmanın anlamına dair derin düşünceler barındıran, vücudunuza bakış açınızı değiştirecek şiirsel ve dokunaklı bir kitap.

 

“YILIN KİTABI”

Observer – Sunday Times – Economist – Sunday Herald

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabın yazarı, çocukken coğrafyacı olmak isteyen ama cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olan Gavin Francis, okurunu yüzyıllardır araştırılan ancak hala tam keşfedilmemiş olan insan vücudunu yolculuğa çıkarıyor.

 

Kitap yedi ölümden oluşuyor ve her bölümünde yazar insan vücudunun bir bölgesine odaklanıyor. Beyinden başlayıp ayaklara doğru yukarıdan aşağıya adım adım ilerleniyor ve organlarımızın mucizevi işleyişi paylaşılıyor. Yazar hastalarının öykülerini tıp, felsefe ve edebiyatla harmanlıyor, insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor.

 

İnsan vücudu gerçekten de bir gizem ve yazar bu gizemi herkesin anlayabileceği ve merakla okuyacağı bir şekilde sunuyor okuyucuya. Bu da kitabı farklılaştırıyor. Bilimsel bir alanda herkesin ilgisini çekebilecek, vücudumuzun bölümlerini, organların işleyişlerini ve bir takım hastalıkları öğrenebileceğiniz kitap, insan vücuduna bambaşka açılardan yaklaşmamızı sağlayan bir kılavuz haline geliyor.

 

Gavin Francis tıp eğitimi sırasında ve sonrasında çeşitli ülkelerde, kültürlerde ve branşlarda çalışmış ve birçok deneyim biriktirmiş. Tıp dışında daha başka pek çok alanla ilgilenmiş, meraklı ve araştırmacı biri. Kitaptaki bölümlerde vücudumuzu hem bu deneyimleriyle hem de edebiyat, sanat gibi farklı alanlarla harmanlayarak anlatıyor.

Her sayfasında yepyeni şeyler öğreneceğiniz bu kitaba kütüphanenizde yer açın!

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir