İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) Pdf indir

tarafından
8
İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) Pdf indir


İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) kitabı 224 olarak çıkarılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) isimli kitap 9789756706343 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) kitabını 02.10.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) pdf oku indir.

İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) pdf indir

NUTUK, M. Kemal Atatürk’ün yazdığı ölümsüz ve destansı bir kitaptır. Nutuk’ta, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Emperyalist devletler tarafından işgal edilmek istenen yurdumuzun, Ulusal güçler tarafından nasıl kurtarıldığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin nasıl kurulduğunu anlatır.
“Yüz Temel Eser” kitapları içinde değerlendirilen Nutuk, ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin okumaları için kısaltılarak, yalnız öğrencilerin değil, herkesin kullanımına sunulmuştur. Kısaltılmış olarak yayına bir araya getirilen bu Nutuk’ta, M. Kemal Atatürk’ün yaşamı,
“Özel Bölüm” olarak yazılmıştır. Nutuk’un tümü ise, üç bölümde özetlenmiştir:

***

Birinci Bölüm: “Kuvayı Milliye ve Örgütlenme Dönemi” olarak, Mustafa Kemal’in öncülüğünde hareket eden ve birlikte Anadolu’ya geçen yürekli Türk yiğitlerinin, Samsun’dan başlayan ve yurt düzeyine yayılan, Ulusal mücadelenin örgütlenme hareketini içerir.
İkinci Bölüm: “Büyük Millet Meclisi Dönemi” olarak, dört yıl kadar süren Kurtuluş Savaşı”nın zafere nasıl dönüştürüldüğünü, ülkemizi işgal etmek isteyen düşmanların perişan bir biçimde Türk ordusuna nasıl yenildiklerini anlatır.
Üçüncü Bölüm: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu Dönemi” Olarak bilinen ve yıkılan Osmanlı İmparatorluğu’nun yerinde ulusal bir Türk Devleti’nin, çağdaş ölçütler içinde nasıl kurulduğunu ve büyük devrimlerin nasıl yapıldığını öz olarak okurlara sunar.

İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) kitap özeti

İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) pdf oku

İlköğretim Öğrencileri İçin Nutuk (Söylev) Pdf indir