background img
Mar 17, 2018
62 Views

İlk Kitap Setim (9 Kitap Takım) Kitabını İndir

Written by

İlk Kitap Setim (9 Kitap Takım) Kitabının Açıklaması:

İlk Kitap Setim (9 Kitap Takım)

Bu sette yer alan dokuz küçük kitapla çocuğunuzun temel kavramları eğlenerek öğrenmesine yardımcı olacak, hafızasını güçlendirecek ve sayısal becerilerini ortaya koyacaksınız.
İlk Kitap Setim içerisinde bulunan dokuz adet mini kitap aracılığı ile 3 – 6 yaş aralığındaki çocukların temel kavramları öğrenmesi, hafızasının güçlenmesi ve sayısal becerilerinin artması hedefleniyor.  Doğan ve Egmont Yayıncılık aracılığı ile ebeveynlerin ilgisine sunulan set Renkler, Bak – Bul, Şekiller, Dünya, Zıt Sözcükler, Sayılar, 1 2 3, Zaman ve Sözcükler başlıklı kitapları içeriyor. Toplam dokuz kitaplık bu seti tamamlayan çocuklar; renklerin ve şekillerin isimlerini, sayı saymayı, zıt anlamlı kelimeleri, dünyamız ile ilgili sözcükleri, zaman kavramına ilişkin terimleri öğreniyor.

1 2 3 başlıklı kitapta, resimler aracılığı ile sayılar öğretiliyor. Bak – Bul isimli kitapta, gösterilen farklı kavramlara ait resimler arasından hangisi meyve değildir, hangisi oyuncak değildir gibi sorular sorularak çocuğun düşünme, seçme ve karar verme yetisinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Dünya kitabında, doğa ve çevremizdeki nesneler ile ilgili kelimelerin öğrenilmesi hedefleniyor. Renkler isimli kitapla görseller eşliğinde renkler ve yeni kelimeler öğretiliyor. Sayılar isimli kitapta ise eşleştirme alıştırmaları yapılarak çocukların sayı sayma yeteneği geliştiriliyor. İlk Kitap Setim kitabı olan Sözcükler, çocukların çevrelerinde gördükleri cisimlerin adlarına yer vererek öğretmeyi amaçlıyor. Şekiller isimli kitapta yuvarlak, kare, dikdörtgen, üçgen gibi şekillerin isimleri görsellerle uyumlu bir şekilde öğretiliyor. Örneğin yuvarlak kelimesi yuvarlak para görseli ile birlikte veriliyor. Zaman isimli İlk Kitap Setim kitabı çocuklara uygun görsellerle hangi zamanlarda neler yaptıkları öğretiliyor. Örneğin yemek yiyen bir çocuk görselinin altına akşam yemeği zamanı, küvetin içinde yıkanmakta olan bir çocuk görselin altında ise banyo zamanı yazıyor. Zıt Sözcükler’de ise, karşılıklı her bir sayfada verilen farklı görsellerle zıt kelimeler öğretiliyor. Örneğin bir sayfada büyük kelimesinin üstünde bir fil resmi bulunurken, yanındaki sayfada yer alan civciv resminin yanında küçük yazıyor.

Eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan İlk Kitap Setim, toplamda 90 sayfadan oluşuyor. Çocuklarının sağlıklı gelişimlerine önem veren ailelerin ilgisini çekecek olan bu sette yer alan her bir kitap küçük boyutlarda hazırlandığı için, çantada rahatlıkla taşınabilecek büyüklükte ve ağırlıkta bulunuyor. Kalın karton sayfalarla hazırlandığı için, çocukların farkında olmadan kitaba zarar vermelerinin ya da sayfaların yırtılması riskinin de minimuma indirilmesi amaçlanıyor. Kitapların küçük boyutlara sahip olmasının bir diğer avantajı ise, çocukların ellerinde rahatlıkla tutabilmeleri olarak gösteriliyor. Kalın kartondan ve avuç büyüklüğünde hazırlanan kitapları çocuklarınızla dışarı çıktığınızda, parka veya sahile gittiğinizde yanınızda bulundurabilir ve çocuğunuzun ilgisini bu kitaba yönlendirebilirsiniz.

Kitap seti çevresinde görme ihtimalinin yüksek olduğu nesneleri, gerçek fotoğraflar eşliğinde sunarak onların kolay, hızlı ve eğlenceli bir şekilde yeni kelimeler öğrenmelerine imkan tanıyor. Örneğin Renkler başlıklı kitaptaki yeşil rengi gösterdikten sonra, çevrenizde bulunan bir yaprağı, yeşil renkli bir giysiyi ya da çocuğunuzun yeşil renkli bir oyuncağını ona göstererek öğrendiği yeni bilginin iyice pekişmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kedi kelimesini öğretirken, kitaptaki resmini gösterdikten sonra parktaki kedileri ona gösterebilir ve aynı şekilde onun da gördüğü bir kediyi size göstermesini isteyebilirsiniz. Böylece öğrendiklerini kolay bir şekilde pekiştirebilir, tekrarlarla daha iyi bir şekilde kavramalarına destek olabilirsiniz. Bu şekilde İlk Kitap Setim kitabı içindeki görselleri çocuklarınıza göstererek birlikte hem oyun oynayabilir hem de bu sırada görsel hafızalarının gelişmesini, sayısal becerilerinin kuvvetlenmesini, yeni kelimeler öğrenmelerini ve eğlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Okul öncesi kitaplar arasındaki yerini alan İlk Kitap Setim kitabı, çocuk gelişimi için faydalı olabilecek bir yöntem olan eğlendirerek öğretme yolu ile hazırlanmış bir şekilde çocukların ve ebeveynlerin beğenisine sunuluyor.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir