background img
Ağu 11, 2018
71 Views

İlginçler Kitabını İndir

Written by

İlginçler Kitabının Açıklaması:

İlginçler

On Beşinde Hayalini Kurduğun Şey Otuzunda Ya Da Altmışında Peşini Bırakmayacaktır…

1974 Yazı, Gece Vakti. Altı Genç, New York’Un Dışında Yer Alan Bir Kamp Alanındaki Çadırlarında Sohbet Ediyor. Julie Dışında Hepsi Şehirli Ailelerin Çocukları. Her Biri Kendisinin Özel Ve Farklı Olduğunu Düşünüyor Ve Hepsi Sanatçı Olmak İstiyor. Yaz Sanat Kampında Tanışan Bu Altı Genç, Köklü Bir Arkadaşlığın Temelini Atacak Ve Bizler, Geçen Zamanın Onları Gerçeklikle Pazarlık Etmeye Zorlamasına Tanıklık Edeceğiz.

Roman, Onları Hayatlarının Kırk Yılı Boyunca Takip Edecek. Ethan, Ash’Le Evlenecek, Birlikte Hem Başarı Elde Edecek Hem De Acı Verici Olaylar Yaşayacaklar. Goodman Adli Bir Olaya Karışacak, Jonah İse Müziğe Sırt Çevirecek.

Peki Ya Julie? Julie, Zaferleri İle Hayal Kırıklıklarını, Seks, Aşk Ve Hastalıklarla Yüzleşmesini, Bir De Sevdiklerinin Ölümünü Deneyimleyecek Ve İlginçler’İ Yıllarca Gözlemleyerek Bize Onların Hikâyelerini Anlatacak…

Dostluğun Önemini, Yeteneğin Ne Anlama Geldiğini, Kıskançlığın Doğasını, Sınıfsal Rolleri, Sanatı, Parayı, Gücü Ve Bunların Hayatımızı Nasıl Değiştirebileceğini Konu Alan, Hafızalarda Yer Edecek Bir Başyapıt.

“Zekice, İncelikle, Büyük Bir Sıcakkanlılıkla Ve Derin Duygulara İnilerek Yazılmış Muhteşem Bir Eser. Yine De Kitabı Nadide Yapan Şey, Wolitzer’In Yazım Tarzının Zarafeti.”

-Kate Mosse –

“Bu Romanı Bitirdikten Çok Sonra Bile Romandaki Karakterlerle Arkadaş Kalmak İsteyeceksiniz.”

-Marie Claire-

“İlginçler Tam Olarak Edebiyat Çevrelerinde Tutkuyla Yazılmış Bir Eser Olarak Adlandırılabilecek Bir Roman. Wolitzer Müthiş Bir İçgörüye Sahip; Çağdaş Zihinlerin İçine Girmekle Kalmıyor, Onları Ele Geçiriyor.”

-San Francisco Chronicle-

“Ününe Ün Katmaya Devam Eden İnanılmaz Derecede Yaratıcı Bir Yazar… Roman Tutku Dolu Ve Müthiş Eğlenceli.”

-The Washington Post-

“Derin Anlayışı Ve Dâhice Esprilerine Kendinizi Kolayca Kaptırabileceğiniz Dopdolu Bir Eser… Wolitzer Da Hikâyeyi Zamanda Gidiş Gelişlerle, Birçok Hayatın İçine Girerek Anlatırken Okuyucuyu Yakalamakta Çok Başarılı.”

-Chicago Tribune-

“Ustaca Yazılmış, Sürükleyici… Wolitzer’In Net Bakış Açısı Uzun Süreli Arkadaşlıklarda Yaşanabilecek Karışıklıkları, Aşkın Dayanıklılığını, Evlilikte Yapılan Fedakârlıkları, Nahoş Kavgaları, Aile Sırlarını, Anne Babaların Duyduğu Endişeyi Ve Büyük Kayıpları Oldukça İyi Yansıtıyor. Gerçek Gibi Hissettiren Ve İsminin Vadettiğinden Daha Fazlasını Başaran Bir Hikâye. İlginç, Evet, Fakat Aynı Zamanda Duygusal, Merak Uyandırıcı, Büyüleyici Ve Ümit Verici.”

-Miami Herald-

“En Çok Ne Veya Kim Efsane Olur? Doğuştan Yetenekli Olanlar Mı? Yeterince Güzellik, Para Veya Yaratıcılıkla Şımartılma Şansına Sahip Olanlar Mı? İlginçler’De Meg Wolitzer’In Altını Eşelediği Konu; Tutku, Tutkunun Ne Anlama Geldiği, Nasıl Kullanılacağı Ve Nasıl Kaybedildiğidir.”

-Time-

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir