background img
Mar 31, 2018
98 Views

İkna Dehası – Stuart Diamond Kitabını İndir

Written by

İkna Dehası – Stuart Diamond Kitabının Açıklaması:

İkna Dehası – Stuart Diamond

 
İkna Dehası – Stuart Diamond

GOOGLE’IN BİNLERCE ÇALIŞANINI EĞİTMEK İÇİN KULLANDIĞI BAŞLICA MÜZAKERE MODELİ

 

Bu kitap 20 yıllık çalışma ve 45 ülkede 30.000 kişiyle yapılan görüşmeler neticesinde hazırlanmıştır.

 

Morgan Stanley küresel yatırım bankası, İKNA DEHASI’nı CEO müşterileri ve finans danışmanları için müzakere modeli olarak seçti.

 

Dünyada 1.2 milyon adetten fazla sattı, 2011’den beri alanında en çok satan kitap.

 

 

Müzakere becerisine sahip olsaydınız belki de son yaptığınız o can alıcı tartışmada geri çekilmemiş, yaptığınız psikolojik savaşın galibi olmuştunuz. Dünyanın önde gelen müzakere uzmanlarından Stuart Diamond her durumda kolaylıkla uygulayabileceğiniz yepyeni ve etkili stratejiler sunuyor: İşyerinde, seyahatte, politik ve kültürel konularda, ilişkilerde, evlilikte, rakiplerinizle ve çocuklarınızla konuşurken…

 

Bu kitapta yazarın stratejilerini başarıyla kullanan insanların hikayelerini okurken hemen her sayfada, geleneksel akla meydan okuyan tavsiyeler bulacaksınız.

 

Diğerlerinin duygularına ve sezgilerine değer vermeniz, mantık ve güç kullanmanızdan daha etkilidir.

Çekip gitmeden önce karşınızdakinin zihninden geçen resmi anlayarak aşılmaz bir engeli aşabilirsiniz.Saygı göstermek,  can kulağıyla dinlemek, her iki tarafın çıkarına yarayacak düşünce alışverişinde bulunmak daha iyi ve hızlı anlaşmalar sağlar.

İKNA DEHASI psikolojiye dayalı öğretileriyle şimdiye kadar okuduğunuz kitaplardan çok farklı. 

 

 

STUART DIAMOND müzakere konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri. Fortune 500 şirketlerinden Birleşmiş Milletler’e, Dünya Bankası’ndan politikacılara kadar çok farklı kurum ve kişilere müzakere konusunda danışmanlık yaptı. New York Times’ta yayınlanan haberiyle Pulitzer Ödülü’nü kazandı. Harvard Üniversitesi’nde hukuk okuduktan sonra, Wharton Üniversitesi’nde işletme masterı yaptı. Teknolojiden tarıma farklı şirketleri yönetmiş, birçok ülkede eğitim vermiştir.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir