II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi Pdf indir

tarafından
10
II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi Pdf indir


II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 252 sayfadan oluşan II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Zeki Salih Zengin tarafından kaleme alınan II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi kitabını 9789758646210 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf oku indir.

II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf indir

II. Abdülhamit dönemi siyasî yönü bir tarafa, bunun yanı sıra eğitim tarihimiz yönünden da ilgi çekici bir dönemdir. Bu seneler, Tanzimat zamanında temelleri atılan ve hemen hemen kırk senedir sürdürülen eğitimde yenileşme çabalarının yaygınlaştırılıp, sağlamlaştırıldığı ve meyvelerinin alınmaya başladığı aşama olmuştur. Sayısal açıdan gösterilen başarı bu dönemle alakalı bütün çalışmalarda kabul edilirken,bir bölümünde, eğitim kurumlarının niteliği tenkit edilmektedir. Açıkça belirtilmemekle birlikte tenkit
edilen nitelik konusu içinde, genel siyasî politikaya paralel olarak, eğitim anlayışına yön veren hedefler ve uygulamalarda dînî ve millî değerlerin ön plana alınması olsa gerektir. Şayet niteliğin tenkit edilen tarafı bu ise bunları da söz konusu dönemin eğitim alanında atılan olumlu adımlar hanesine kaydedilmesi gerektiğine inanıyoruz. II. Abdülhamit zamanında, eğitim alanında mühim çalışmalar gerçekleştirilmiş olmasına rağmen, çözülmesi gereken bir çok problem sonraki senelera devredilmiştir. Bunun yanında, bir sonraki dönemin sonunda artık tarih sahnesinden çekilen bir devletin yerine yeni devletin kuruluşunu sağlayan kadroların, bu dönemin eğitim sisteminden yetiştiği de unutulmamalıdır.

II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi kitap özeti

II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi pdf oku

II. Abdülhamit Dönemi Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi Pdf indir