İhsan Atasoy – Bekir Berk Kitabını İndir

tarafından
46
İhsan Atasoy – Bekir Berk Kitabını İndir

İhsan Atasoy – Bekir Berk Kitabının Özeti

“Sanki ayetler onun için yeni nazil oluyordu” diyor Osman Demirci hocaefendi. “Sahabiler Kur’an nazil olur olmaz, hemen hayatlarını ona uydururlardı. İlahi emirleri taze taze yaşarlardı. Bekir Berk de bu havadaydı. Çoğu zaman yatması yoktu. Dilekçelerini arabada yazardı. Kalktığı zaman Kur’an-ı kerim yeni nazil oluyor gibi, neyi emrediyorsa, onu yapmak üzere hayata başlardı.”
Bekir Berk döneminin en tanınmış avukatıydı, en popüler hukuk adamıydı. Ama bunlar onu tanımlamakta çok aciz kelimeler. O tam anlamıyla inandığını yaşayan efsane bir şahsiyetti. Türkiye’nin dört bir yanında dava edilen din kardeşlerini kurtarmak için gece gündüz demeden, insan üstü bir gayretle koşturuyor ve hepsine de Allah’ın izniyle yetişiyordu.
İmkansızlık diye bir sözcük yoktu hayatında. Olmayacak şartları zorluyor, araçların ulaşamadığı yerlerde yayan gidiyor, dağları, ormanları aşıyor, donma tehlikeleri geçiriyor, nice ölümlerden dönüyor, yine din kardeşlerini kurtarmak için hedefine ulaşıyordu.
“Dağ ne kadar yüksek olursa olsun, üzerinden yol geçer” diyordu.
Şu sözler de ona ait:
“Hedefi vurmak için attım da vuramadım yok. Tereddüt ediyorsan atmayacaksın, gidip hedefi elinle vuracaksın.”
Bu eser, Bekir Berk’in yol arkadaşları, can dostları tarafından aktarılan hatıralardan oluşuyor. Okudukça tüyleriniz diken diken olacak, gözleriniz dolacak, yüreğiniz heyecanla yerinden fırlayacak. Unutmayın ki, Bekir Berk’i tanımamak büyük bir eksikliktir.

İhsan Atasoy – Bekir Berk Kitabını İndir