background img
Nis 9, 2018
618 Views

Hız Yayınları 8. Sınıf Matematik Soru Bankası Kitabını İndir

Written by

Hız Yayınları 8. Sınıf Matematik Soru Bankası Kitabının Açıklaması:

Hız Yayınları 8. Sınıf Matematik Soru Bankası

Liseye hazırlık çin

Matematik soru bankamızda tüm temel kavramlar çeşitli şekilleriyle aşamalı bir şekilde sorgulanmıştır. Doğrudan MEB kazanımlarına uygun olarak ve tamamen sınav tarzında özgün sorulardan oluşur.

Açık uçlu sorularla yeni sınav sistemine uyumlu,
IOS ve Android uyumlu mobil optik okuma
Akıllı tahta uyumlu
ISBN / BARKOD: 978-605-67749-8-0
Yazar: Hız Yayın Komisyon
Sayfa Sayısı:264
Kitap Ebatı:19,5×27,5

Matematik soru bankamızı neden almalısınız?

Müfredata tam uyumlu. Eksiği yok ama çok önemsediğimiz bir konu daha var fazlası da yok. Öğrenciyi merkezi sınavlara hazırlanırken gereksiz yormak kesinlikle istemiyoruz. Sorular nitelikleri açısından sınalara tam uyumlu, nicelik açısından da yeterlidir.
Sorular kendini tekrar etmez. Aynı kazanımının aynı kavramına yönelik bir soru olsa da sorular arasında yorum olarak veya sorunun sorulma şekli açısından mutlaka farklılık vardır. Öğrenci bu kitapta yaklaşık 1250 soruda 1250 farklı soru çözmüş olacak. Bu anlamda çok özenle hazırlanmış bir soru bankasıdır. İşte tam olarak da bu nedenle öğrenciler Temel Matematik sınavına en iyi şekilde hazırlık yapmış olacak.
Kazanım sıralı olması. Testleri alt öğrenme alanlarına göre değil kazanımlarına göre sınıflandırdık. Bunu yapmamızın temel olarak üç nedeni vardı.
Birincisi konu tamamen bitmeden öğrenci test çözmeye başlayabilsin, öğrendiği kadarını hemen uygulayabilsin istedik. Kazanım kazanım ilerleyerek öğrencinin konuyu kavramasını kolaylaştırdık.
İkincisi bu kitap kurumsal olarak kullanılıyorsa öğretmen okulda yaptığı her ders anlatımından sonra öğrenciyi günlük olarak ödevlendirebilsin istedik. Kazanımlara göre değil de alt öğrenme alanlarına göre testleri düzenleseydik takdir edersiniz ki konuyu bitirmeden belki de 1-2 hafta süreyle öğrenciyi ödevlendiremeyecektik.
Üçüncüsü ve en önemli nedenlerinden biride öğrencinin zorlandığı ve hiç yapamadığı bir test olursa eksiğinin hangi alt öğrenme alanının hangi kazanımında olduğunu kolaylıkla görebiliyoruz. Böylece öğrencinin eksiğini daha net tespit edip, eksiğini giderme konusunda çok daha hızlı ve çözüm odaklı hareket edebiliyoruz.
Gerçek hayat uygulamalı sorular. Biliyoruz ki son yıllarda ülkemizde de matematik öğretiminde köklü değişikliklere gidilmiştir. Matematik öğretimi öğretmen merkezli, soyut bir ders olmaktan çıkarılmıştır. Bunun yerine öğrenciye somut deneyimler yaşatarak soyutlamalar yaptıran, matematiksel kavramların geliştirilmesinin yanı sıra bu kavramlar arasında ilişkiler kurduran öğrenci merkezli bir matematik öğretimi benimsenmiştir.
Bu doğrultuda merkezi sınavlarda da soru tarzlarının son yıllarda değiştiğini görüyoruz. Bizler de soru bankamızı hazırlarken; matematiği yaşamın içine çeken sorular yazmaya, böylece öğrencinin kavramlar arasında daha rahat ilişki kurmasına, matematiği günlük yaşamda kullanabilme becerisi kazanmasına ve öğrencilerin matematiğin eğlenceli ve zevkli yönünü keşfederek bu tarz sorularda öğrencilerimizin üst düzey başarı elde etmesini hedefledik.
Bu konuda da kitap yazarlarımızın çok mesai harcadığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir