background img
Nis 9, 2018
122 Views

Hız Yayınları 5.Sınıf Türkçe Soru Bankası Kitabını İndir

Written by

Hız Yayınları 5.Sınıf Türkçe Soru Bankası Kitabının Açıklaması:

Hız Yayınları 5.Sınıf Türkçe Soru Bankası

Türkçe soru bankamızda tüm temel kavramlar çeşitli şekilleriyle aşamalı bir şekilde sorgulanmıştır. Doğrudan kazanımlarına uygun olarak ve tamamen özgün sorulardan oluşur.

IOS ve Android uyumlu mobil optik okuma
Akıllı tahta uyumlu
ISBN / BARKOD:978-605-67822-2-0
Yazar: Hız Yayın Komisyon
Sayfa Sayısı:194
Kitap Ebatı:19,5×27,5

Türkçe Soru Bankamızı neden almalısınız?

Müfredata tam uyumlu. Eksiği yok ama çok önemsediğimiz bir konu daha var fazlası da yok. Öğrenciyi merkezi sınavlara hazırlanırken gereksiz yormak kesinlikle istemiyoruz. Sorular nitelikleri açısından sınava tam uyumlu, nicelik açısından da yeterlidir.
Sorular kendini tekrar etmez. Aynı kazanımının aynı kavramına yönelik bir soru olsa da sorular arasında yorum olarak veya sorunun sorulma şekli açısından mutlaka farklılık vardır. Bu anlamda çok özenle hazırlanmış bir soru bankasıdır. İşte tam olarak da bu nedenle öğrenciler Türkçe sınavına en iyi şekilde hazırlık yapmış olacak.
Kazanım sıralı olması. Testleri alt öğrenme alanlarına göre değil kazanımlarına göre sınıflandırdık. Bunu yapmamızın temel olarak üç nedeni vardı.
Birincisi konu tamamen bitmeden öğrenci test çözmeye başlayabilsin, öğrendiği kadarını hemen uygulayabilsin istedik. Kazanım kazanım ilerleyerek öğrencinin konuyu kavramasını kolaylaştırdık.
İkincisi bu kitap kurumsal olarak kullanılıyorsa öğretmen okulda yaptığı her ders anlatımından sonra öğrenciyi günlük olarak ödevlendirebilsin istedik. Kazanımlara göre değil de alt öğrenme alanlarına göre testleri düzenleseydik takdir edersiniz ki konuyu bitirmeden belki de 1-2 hafta süreyle öğrenciyi ödevlendiremeyecektik.
Üçüncüsü ve en önemli nedenlerinden biride öğrencinin zorlandığı ve hiç yapamadığı bir test olursa eksiğinin hangi alt öğrenme alanının hangi kazanımında olduğunu kolaylıkla görebiliyoruz. Böylece öğrencinin eksiğini daha net tespit edip, eksiğini giderme konusunda çok daha hızlı ve çözüm odaklı hareket edebiliyoruz.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir