background img
Eki 23, 2018
166 Views

Her Yaşta Genç Kalmak – Nadia Volaf Kitabını İndir

Written by

Her Yaşta Genç Kalmak – Nadia Volaf Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Her Yaşta Genç Kalmak Hakkında

Eski Çin’de hastalar iyileştikleri zaman hekimlere para öderlerdi. Böylelikle hastalıklarla baş edildiği sürece tıbbi tedavi ücretsiz hale geldi. Bu davranışa insanları iten düşünce bir hekimin tek görevinin hastaları iyileştirmesi olduğuydu.
Batı tıbbı eğitimi almış olan Dr. Volf aynı zamanda geleneksel Çin tıbbı uzmanı. Doktorumuz bu kitapta her iki tıbbı da pratik bir şekilde kaynaştırdı.

Kadınlar için yaşam boyu formda, sağlıklı ve mutlu yaşama rehberini kaleme alan Dr. Nadia Volf işte bu görevden yola çıktı. Dr. Volf elinizdeki bu rehberde yaşına, özelliklerine ve bedeninin kapasitesine göre bütün kadınlara 20, 50 veya 80 yaşlarında karşılaşacakları problemleri izah ediyor.

Sayıları 100’ü aşan egzersiz şekillerinin yanı sıra, akupunktur noktaları ve dijitopunktur sistemini de veren Dr. Volf, bütün kadınlara kendi vücut sağlıklarını avuçlarının içine almanın zamanının geldiğini söylüyor.

Nadia Volf tıp hekimliğinin yanı sıra bilim uzmanlığına da sahip. Leningrad Üniversitesi’nde nörofarmakoloji profesörü olan yazar Montpellier Tıp Fakültesi’nin üniversitelerarası akupunktur merkesinden de mezun oldu. Çin tıbbından esinlenen birçok rehber kaleme aldı.

Önsöz

Estelle muayenehaneme geldiğinde onu tekrar gördüğüme çok memnun oldum. Onunla ilgili neredeyse her şeyi biliyordum: Çocukluğu boyunca onu tedavi ettim, ergenlik döneminde onunla ilgilendim, hamileliği sırasında da onunla ben ilgilendim. Estelle genellikle güleryüzlü ve olumlu bir insandı ancak o gün bana biraz canı sıkkınmış gibi geldi. Bana şunları anlatırken gözyaşlarına boğuldu: “Galiba artık hayatımın sonuna geldim. İyi bir işim, harika bir ailem var, bebeğime tapıyorum, ama birdenbire yaşlanmaya başladığımı hissetmeye başladım. Artık ne yemem gerektiğini bilmiyorum. Güneşe çıkmaya cesaret edemiyorum. Zamanın akışını yavaşlatmak için ne yapmalıyım?” Akupunkturda uzmanlaştığım otuz yıllık hekimlik hayatım boyunca bu tip olaylarla birçok defa karşılaştım: Geçen yıllarla beraber formlarını ve sağlıklarını kaybetmekten korkan kadınlar gelecek kaygısı duymaya başlarlar. Çin geleneğine göre form, sağlık, verilen tepkiler “ehi” adı verilen yaşam enerjisine bağlıdır. Bugün birçok batılı doktor bu enerjiyle ilgilenmeye başlamıştır. Kanser uzmanları, kronik hastalıklarla ilgilenen doktorlar kendi alanlarında bu enerjinin kullanımını araştırma konusu yapmaya başlamışlardır. Akupunktur Çinliler tarafından keşfedilmiştir.

Her Yaşta Genç Kalmak – Nadia Volaf Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir