background img
Eki 23, 2018
80 Views

Haydut Devlet – William Blum Kitabını İndir

Written by

Haydut Devlet – William Blum Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
William Blum adlı yazar belkide halen içerisinde yaşadığı ülkeyi en acımasızca eleştiren yazarlardan biridir. Amerika’nın yaptığı bir çok şeyi yanlış bulan Amerikan vatandaşı William Blum bundan öncede bir çok kitap yazarak süper güç ülkesi hakkında bir çok eleştiride bulunmuştu. Haydut Devlet adlı son kitabı da sözde başka ülkelerin çıkarlarını korumak adına atığı adımlar ile ayağını bastığı her yerin doğasını bozan ülkeyi oldukça sert eleştirilere tutuyor. Siyasi ve politik yönden Amerika’nın iç yüzünü yine içinden birinden dinlemek isterseniz iyi okumalar.

Haydut Devlet Hakkında

“Haydut Devlet” hangisi? Küba, Kuzey Kore, İran, Suriye… mi; yoksa ABD’nin ta kendisi mi?
Ünlü Amerikalı gazeteci William Blum işte bu soruya yanıt arıyor.

Suikastler, işkenceler, toplu kıyımlar, hükümet darbeleri, kitle imha silahları kullanımı… Tabii, herşey özgürlük ve demokrasi için!

ABD’de tartışma yaratan “Haydut Devlet” kitabının yazarı William Blum, Washington, DC’de yaşayan bir araştırmacı gazetecidir. “Umudu Öldürmek: II. Dünya Savaşından Bu Yana ABD Askeri ve CIA Müdahaleleri” isimli kitabın da yazarıdır.

Haydut Devlet Yorumlar

“Blum bu kitabının adını sanırım çok kolay bulmuştur. Yaptığı da çok basit: Başka devletleri yargılarken kullandığımız ölçütlerin aynısını bu kez de bize uygulamış. Bunun sonucunda, tek gerçek aşkı “güç” olanların riyakarca, demokrasi adına işledikleri suçları, suistimalleri, yalancılıkları, çok iyi belgeleyen bir ansiklopedi ortaya çıkmış.”
Sam Smith, Editör,
The Progressive Review, Washington, DC

“Bravo! ABD’nin küresel müdahaleciliğinin kötülüklerinin iyi bir eleştirisi, resmi yalanlara ve propagandaya karşı olağanüstü bir panzehir.”
Michael Parenti

Haydut Devlet – William Blum Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir