Hareketli Hayvanlar Kitabını İndir

tarafından
45
Hareketli Hayvanlar Kitabını İndir

Hareketli Hayvanlar Kitabının Açıklaması:

Hareketli Hayvanlar

Hareketli Hayvanlar – Kolektif Evcil hayvanlarla eğlenceli bir gün geçireceğiz. Çocuğunuz parmaklarıyla sahneleri hareket ettirip, evcil hayvanlarla oyunlara katılabilir. Hareketli Kitaplar çocukların boyut algılarını, el göz koordinasyonlarını ve çevreyle bağlantı kurma yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Çocuğunuzun elinden du¨şu¨rmeyeceği Hareketli Kitaplar hem çok eğlenceli, hem de çok dayanıklı.

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılan Hareketli Hayvanlar çocuk kitabı, çocukların kitap boyunca hikâyeye dahil olabileceği bir serüveni anlatıyor. Evcil hayvanların hareketli figürler halinde okuyucuya sunulduğu kitapta, çocuklar hayvan figürlerini ve sahneleri, elleriyle kolayca hareket ettirebiliyor. El becerileri ve temel motor gelişimlerine büyük bir katkı sağlayan kitap tasarımı, hem eğitici hem de eğlendirici özellikler taşıyor. Renkli baskısı ve kalın sayfa tasarımıyla, çocukların uzun süre oynayabileceği ve kullanabileceği bu kitap 8 sayfadan oluşuyor. 

Okul öncesi çocuk kitapları serisinde bulunan Hareketli Hayvanlar kitabı, 2016 yılında Türkçe olarak basılmış bulunuyor. Orijinal adı Busy Pets olan kitap, Rebecca Finn tarafından kaleme alınmış. Türkçe diline, Nevin Avan Özdemir tarafından çevrilmiş. Kitabın görsel çalışmaları, orijinal halini koruyor. Hikâyeyi resimleştiren sanatçı Louise Forshaw oldukça sevimli ve ilgi çekici karakterler yaratmış. Çocukların hayli ilgisini çeken evcil hayvanlar ve hikâyenin diğer gerçekçi sahneleri, kitabı çocukların elinden bırakamayacakları bir eser haline getiriyor. Kitapta bulunan hareketli ögelerin dayanıklı mukavva materyal ile tasarlanmış olması, hem figürlerin formlarının bozulmaması adına, hem de küçük çocukların kitaba zarar vermesini engellemek adına başarılı bir performans sergiliyor. Bunun yanı sıra kalın kağıt materyal, kağıt kenarlarının el ile temas etmesi sırasında olabilecek kazaların da önüne geçmiş oluyor. 

Hareketli çocuk kitapları, çocukların boyut algılarının gelişmesine de önemli katkı sağlıyor. Çocuklar, Hareketli Hayvanlar kitabında bulunan figürleri, elleriyle hareket ettirebilmeleri sayesinde nesneleri 3 boyutlu olarak kavramayı deneyimlemiş oluyorlar. Okul öncesi yaş grubuna hitap eden Hareketli Hayvanlar çocuk kitabı, birçok yönüyle çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Evcil hayvanların isimleri, onların sahip olduğu uzuvlar ve renkleri, çevreye dair illüstrasyon yapılmış sahneler, çocukların birçok bilgiyi bir arada edinmesine yardımcı oluyor. Çocuğunuzun kitapla oyun oynamasına yardımcı olurken, kendi kendinize yaratabileceğiniz yeni hikâyelerle her defasında çocuğunuzun ilgisini yeniden kazanabilirsiniz. Böylece, uzun süre sıkılmadan ve interaktif biçimde dahil olabileceği Hareketli Hayvanlar kitabı, çocuğunuzun hiç bıkmadan zaman geçireceği bir kitap olma özelliği taşıyor. 

Hareketli Hayvanlar çocuk kitabı, görsel özellikleri ve hareketli figürleri ile çocukların çevre ile olan el ve göz koordinasyonunu sağlamanın yanı sıra, kelime dağarcığını da geliştiriyor. Kitabın içerisinde bulunan hayvanlar ve yeni tanışacağı objelerin isimlerini ve özelliklerini öğrenirken, yeni kelimeler ve kavramları da bilgi dağarcığına eklemiş oluyor. Bu yönüyle de kitap, çocukların en önemli gelişme dönemlerinden biri olan okul öncesi eğitiminde, eğlenerek öğrenmesinde önemli yararlar sağlıyor. Evde çocuğunuzun öğrenmesi ve eğlenmesi için oldukça faydalı ve yaratıcı olan Hareketli Hayvanlar kitabı ve Hareketli Kitaplar serisinin diğer üyesi olan kitaplar, kreş, yuva ve ana okulu gibi eğitim kurumlarında da başarıyla performans sağlıyor. 

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basılan Hareketli Hayvanlar kitabının yanı sıra farklı Hareketli Kitaplar serisi de yer alıyor. Kitabın faydaları saymakla bitmiyor; tasarımında kullanılan boya ve malzemeler, çocukların sağlığına zarar vermeyen sağlıklı materyallerden oluşuyor. Kalın nitelikli mukavva, kitabın cilt yapısında herhangi bir metal malzemeye yer verilmemesi gibi önemli detaylar, çocuklarınızla kitabı rahatlıkla baş başa bırakmanıza olanak sağlıyor. Kolayca çevrilebilen sayfalar, çocuğunuzun kendi kendine kitabı keşfetmesine izin veriyor. Rengârenk ve ilgi çekici karakterler, ilginç tema içerikleri ile her bir Hareketli Kitap ürünü, çocuğunuzu eğlendirirken bilgilendirmeyi de başarıyor. Ürün, çocuğunuz için eğlenceli bir kitap olmasının yanı sıra, doğum günü gibi özel etkinliklerde arkadaşları için de mükemmel bir hediye seçeneği oluşturuyor.