Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

tarafından
7
Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?


Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? kaç yaşında?, Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? memleketi neresi, Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? evi nerede, Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? nereli, Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? instagram, Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gülseren Budayıcıoğlu nereli? Kaç yaşında?

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Gülseren Budayıcıoğlu filmleri, dizileri? Gülseren Budayıcıoğlu eşi kim? Gülseren Budayıcıoğlu boy kilo yaş bilgileri. Gülseren Budayıcıoğlu ile ilgili araştırılanler, kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Gülseren Budayıcıoğlu yaşamı ve biyografisi

Gülseren Budayıcıoğlu Türk yazar, Psikiyatri, sunucu ve spiker’dir. Kaleme aldığı kitaplar ve bu kitapların dizi filmlere uyarlanması ile gündeme geldi ve tanınmaya başladı.

Gülseren Budayıcıoğlu 1947 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Ankara’da başladı. Lise senelerını başarı ile tamamaladıktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sürdürdü. Üniversite saatleri civarında TRT Ankara Radyosu ve Televizyonunda spiker ve sunucu olarak görev aldı. Adından TRT’den ayrılarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan oldu.

Gülseren Budayıcıoğlu Hasan Murat Budayıcıoğlu

1977 senesinde uzmanlık aldı. Bu zamandan sonra öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ardından 23 yıl Ankara’da hekimlik yaptı. Madalyon psikiyatri merkezini kurdu. Yıllarca hastaları ile olan ilişkilerini satırlara döktü ve sonrasında kitaplşatırdı. İlk kitabı “Madalyonun İçi” adlı kitabı oldu. 2008 senesinde “Günahın Üç Rengi”, “Hayata Dön” ve “Kral Kaybederse” adlı kitapları yayımlandı.

Gülseren Budayıcıoğlu Aydın Budayıcıoğlu

Kitaptaki konular filmler konu olacak nitelikte çarpıcı olması sebebiyle 2011 senesinde “Hayata Dön” dizisi “İstanbullu Gelin” adıyla diziye uyarlandı. Ardından “Camdaki Kız” kitabı “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisine uyarlandı.2020 senesinde ekranlara gelen “Kırmızı Oda” ve “Masumlar Apartmanı” diğer kitaplarından uyarlanarak televizyon ekranlarına taşındı.

Gülseren Budayıcıoğlu Yağmur Artukmaç

Gülseren Budayıcıoğlu özel yaşamında 1973 senesinde Aydın Budayıcıoğlu ile nikah masasına oturdu. Hasan Murat Budayıcıoğlu ve Yağmur Artukmaç isminde 2 çocukları dünayay geldi.  Gülseren Budayıcıoğlu Aydın Budayıcıoğluevliliği 2007 yılıda bitti. Gülseren Budayıcıoğlu boyu 1.72 cm kilosu 87 kg burcu Oğlak.

Gülseren Budayıcıoğlu kitapları

Gülseren Budayıcıoğlu kaleme aldığı kitaplar hangileri?

  • Madalyonun İçi
  • Hayata Dön
  • Kral Kaybederse
  • Camdaki Kız
  • Günahın Üç Rengi