Görünmez Canavarlar – Chuck Palahniuk – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
57
Görünmez Canavarlar – Chuck Palahniuk – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Görünmez Canavarlar – Chuck Palahniuk – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Shannon gençliği ve güzelliği sayesinde kızları kıskandıran ve erkekleri peşinden koşturan türden birisiydi. Shannon bunun yanında güzelliğini kullanmasını iyi biliyordu ve mankenlik yapıyordu. Oldukça yakışıklı bir sevgiliye sahipti, lüks ve para sorunu yoktu. Fakat bir gün ansızın geçirdiği bir trafik kazası sonucu suratının yarısını kaybeder. Hayatta kalmasına rağmen bir canavara dönüşmüş gibi hissediyordu ki görenlerde söyleyemese de bu fikirdeydi. Bunun üzerine en yakın dostu ondan korkuyor, sevgilisi onu çoktan aldatmaya başlamış ve işinde de olmuştu. Bu sırada hastanede cinsiyet değiştiren Brandy adında bir adamla tanıştı. Brandy ona geriye kalan hayatını nasıl yeniden şekillendireceğini anlatarak cesaretlendirdi. Ve eski hayatından intikam almaya artık hazırdı Shannon.

Görünmez Canavarlar Hakkında

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, yanılsamanın hüküm sürdüğü şu dünyada bize iyi ve doğru olarak dayatılanı değil de, kötü olduğu söylenerek bizden uzak tutulanı tercih etmek ne derece mümkündür? Chuck Palahniuk, bize yine roman olarak ulaşan bu üçüncü “kimlik krizi”nde, aile ve toplumda var olan genel geçer davranış kalıplarının altında yatan gerçekliği evirip çeviriyor.

Genç ve güzel manken Shannon mutlu olmak için her şeye sahiptir: Parlak bir kariyer, kitlelerin ilgisi, yakışıklı bir sevgili ve yakın bir dost. Ancak geçirdiği bir ‘kaza’ yüzünün yarısını yok ettiğinde, görünmez bir canavara dönüşür. Hastanede tanıştığı, ameliyatla kadın olmaya hazırlanan transseksüel Brandy Alexander, ona geleceğini yaratabilmek için geçmişini silmesi gerektiğini, gerçek keşiflerin hep kaostan çıktığını öğretir. Bu süreçte Shannon, Brandy Alexander’la ve kendisini aldatan sevgilisi Manus’la bir intikam yolculuğuna çıkacaktır. Kişisel ve toplumsal arızaların kol gezdiği, çağdaş bir çorak ülkede çıkılan bu yolculukta üçünün isimleri, kimlikleri ve geçmişleri her şehirde değişirken, okur da görüntüye, yüzeyselliğe odaklanmış bir dünyada aile, sevgili, arkadaş konumundaki insanlarla ilişkilerin sığlığına tanık olur.

Palahniuk cinsiyet değiştirme operasyonlarının büyük ölçüde kolaylaştığı ve yaygınlaştığı bir çağda, cinsiyetlerin bile görüntüden ibaret olduğunu vurguluyor. Bir yandan güzellik ve kimlik kavramlarına bakarken, tüketim toplumuna ve estetik operasyon kültürüne haşin saldırılar yöneltiyor. Üstelik bütün bunları okurunu adeta bir eğlence trenine bindirip baş karakterinin geçmişiyle bugünü arasında dolaştırarak ve şaşırtıcı bir finalle adamakıllı sarsarak yapıyor.

 

Görünmez Canavarlar – Chuck Palahniuk – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir