Gizli Gelin – Diane Haeger Kitabını İndir

tarafından
40
Gizli Gelin – Diane Haeger Kitabını İndir

Gizli Gelin – Diane Haeger Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Kraliyet ailesinde doğanların bir avantajı olsa da ödemesi gereken bir çok ağır bedelde mevcuttur.
Şimdiki krall Henry ailesini çok sever onun dediklerini ikilemezdi. Fakat kural ve krallık çıkarları korunmak zorundaydı bu yüzden çok sevdiği kız kardeşi olan Mary’i hasta yaşlı bir kralla evlendirmek zorundaydı. Buna rağmen Hary, Mary’e bir söz vermiş. Eğer şimdi ki evleneceği kral kocası ölürse istediği eşi seçmekte özgür olacaktı. Mary’nin gönlü fakir biri olan Charles’de fakat bunu şimdi imkansız olduğunu bilen Mary güçlü bir plana koyuldu.

Gizli Gelin Hakkında

VIII. Henry, küçük kız kardeşi Mary Tudor’u taparcasına seviyordu. Ama sevgisi onu, Mary’yi politik emellerine alet etmekten alıkoymadı. Mary, Fransa’nın yaşlı ve hasta kralıyla evlenmeliydi! Bir Tudor olarak aşk evliliği yapamayacağını bilen Mary, Henry’nin en yakın arkadaşı Charles Brandon’a çaresizce aşıktı. Ancak kendine ait hiçbir mal varlığı olmayan yetim Charles’ın hiç şansı yoktu. Mary’nin de zoraki izdivacından önce, ağabeyi Henry’den tek bir söz almaktan başka seçeneği kalmamıştı. Acaba Henry kız kardeşine verdiği sözü tutabilecek miydi?

ANCAK TEK BİR KADIN, MARY, VIII. HENRY’YE BAŞKALDIRMASINA RAĞMEN HAYATTA KALABİLİRDİ.

Acımasız Kral VIII. Henry’nin dikkafalı kız kardeşi Mary Tudor her zaman Ağabeyinin gözdesi olmuştu. Ama şimdi Mary, önemli bir siyasi pazarlık aracıydı. Yaşlı ve hasta Fransa Kralı Louis’ye sunulunca, kaderine razı olmuştu. Ama önce ağabeyinden bir söz aldı: Yaşlı kral öldüğünde, evleneceği adamı kendisi seçecekti. İçten içe gizli tutkuları olan Mary, zekası, cesareti ve cüretiyle kaderine karşı gelmekte kararlıydı.

Gizli Gelin, yüreğine sadık kalarak hayatını tıpkı kral ağabeyi gibi kendi kurallarıyla yaşamak isteyen sıradışı bir kadının zafer dolu hikayesi.

Yorumlar
ETKİLEYİCİ…
Haeger, tarihi ve yasak ilişkileri kusursuz bir biçimde dengeliyor.”
– Publishers Weekly

Gizli Gelin – Diane Haeger Kitabını İndir Kitabını İndir