Ev – Başlangıç Noktamız – Donald W. Winnicott Kitabını İndir

tarafından
57
Ev – Başlangıç Noktamız – Donald W. Winnicott Kitabını İndir

Ev – Başlangıç Noktamız – Donald W. Winnicott Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Hem kendiniz hem çocuklarınız açısından bilmeniz gereken gün yüzüne çıkmamış değerli bilgilerle dolu bu kitap önemli bir psikanalist olan Winnicott’un konuşmaları, makaleleri ve bu güne kadar bilinmeye notlarından yararlanarak kitaplaştırılmıştır. Psikolojik olarak toplumda sergilediğimiz tavırlardan, kendi kendimize bile kaldığımızda düşündüğümüz bir çok şey çocukluk korkularımızdan öte gelen sorunlar olduğunu özelikle vurgulayan Winnicott bunun haricinde daha bir çok konuyu değerlendirip sunuyor.

 

Ev – Başlangıç Noktamız Hakkında

Britanya’nın belki de en yetenekli ve en yaratıcı psikanalisti olan Winnicott, bu eserinde çocukların zihinlerine ve zihin yapılarına dair edindiğimiz bilgileri kökünden değiştirecek söylemler geliştiriyor. Daha önce yayınlanmamış konuşmalarından ve zor ulaşılan gazete ve dergi makalelerinden derlenmiş bu eser, “Sağlıklı Birey Kavramı”, “Depresyonun Değeri”, “Umut Belirtisi Olarak Çocuk Suçluluğu” gibi başlıkları işliyor.

Winnicott ayrıca “savaş”,“özgürlük”, “demokrasi” ve “feminizm” hakkındaki düşünceleriyle gelişen kişiliğin hem aileyle hem de toplumla etkileşimlerine değiniyor. Anna Freud’dan Melanie Klein’a ve Heinz Kohut’a kadar fikirleri birçok ünlü psikanalisti etkilemiş olan Winnicott bu eseriyle, profesyonel sahanın ötesine geçmeyi başarmış ve dile getirdiği etkili gözlem ve tespitler sayesinde sadece eğitimcilerin değil anne-babaların da yakından takip ettiği bir psikanalist olmuştur.

 

Ev – Başlangıç Noktamız – Donald W. Winnicott Kitabını İndir Kitabını İndir