background img
May 16, 2018
81 Views

Eriyen Ülkenin Sırları – Pelin Turgut Kitabını İndir

Written by

Eriyen Ülkenin Sırları – Pelin Turgut Kitabının Açıklaması:

Eriyen Ülkenin Sırları – Pelin Turgut

Bir varmış, bir yokmuş. Zamanın olmadığı yerde, karanlığın verdiği nefesten kırmızı göbekli bir Büyük Yılan doğmuş. Bu kırmızı göbekli Büyük Yılan her nefesiyle kıvılcımlar saçar, hikâyeler getirirmiş. Sonsuz ışığının eteklerinde hayaller yaşar, sularında âşıklar yüzer, topraklarında devler uyurmuş.

Yağmurlu günün birinde bu hikâyeler bir araya gelmeye karar vermiş ve senin karşına dikilmiş. Kırmızı göbekli Büyük Yılan bir kez daha nefes vermiş, davullar çalınmış, uzaylılar ağlamış, haritalar dile gelmiş. Ve sonunda hepsi aynı nefeste sen olmuş.
***
Eriyen Ülkenin Sırları benliğinizdeki kıvılcımları uyandıran büyülü, şiirsel, büyüklere masallar tadında bir yolculuk. İçinizde yeşermiş umut tohumlarını sulayan ve evreni bir arada tutan görünmez bağlara gözlerinizi açacak bu minik hikâyeler bütünü, yeni bir dünyaya doğru yelken açmış herkesin hikâyesi.

***
Pelin Turgut: 1975 doğumlu. Siyaset Felsefesi okudu. Yenilikçi sinemanın adresi !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Film Festivali ve !f Senaryo Lab’in kurucularından. Aynı zamanda Reuters, Time dergisi ve The Independent gibi yayınlar için Türkiye muhabirliği yaptı. Hikâye anlatıcılığı, ritüel, hareket ve mitolojiyi bir araya getiren iyileşme ve hayat veren hikâyeler yaratmaya odaklı özgün eğitimlerini Avrupa çapında yürütüyor. Büyük küçük birçok insana hikâye anlatıyor. Eriyen Ülkenin Sırları yazarın ilk kitabı.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir