background img
Mar 31, 2018
97 Views

Empati – Adam Fawer Kitabını İndir

Written by

Empati – Adam Fawer Kitabının Açıklaması:

Empati – Adam Fawer

Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar. Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın. Sadece ”isteklerinizin” tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. EDEBİYAT, BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK, OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ…

İlk kitabı Olasılıksız ile ülkemizde de çok beğenilmiş olan Adam Fawer, ikinci romanı olan Empati’de yine ilgi çekici bir fikirden yola çıkıyor. Empatik özellikleri olan birkaç karaktere odaklanan kitap, bu kişilerin çocukluk ve yetişkinlik dönemleri üzerinden birçok farklı konuya değiniyor. İnsan zihni ve telepati gibi konular etrafında şekillenen kitap, felsefe ve bilimi başarılı bir şekilde harmanlıyor. 640 sayfalık kitap, ilk başta uzun bir eser olarak görünse de akıcı kurgusuyla kolay bir şekilde okunabiliyor. April Yayınları tarafından 2008 yılında ilk baskısı yapılmış olan kitap, gizemi ve bilim-kurguyu bir araya getiren romanlardan hoşlananların beğenisini kazanıyor. Kitapta ideal biçimde açıklanmış bilimsel konular sayesinde, insanın zihin yapısına dair birçok konuda merak uyandırıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.

1970 yılında New York’ta doğan Adam Fawer, "En İyi İlk Roman" kategorisinde “2006 International Thriller Writers” ödülünü kazanan yapıtı Olasılıksız ile edebiyat dünyasında tanınmaya başlıyor. 18 dile çevrilen bu ilk romanın ardından yazar, Empati kitabında da oldukça başarılı bir işe imza atıyor ve son olarak 2016’da Oz isimli bir roman daha çıkarıyor. Fawer'in yarattığı akıcı üslup ile rahatça okunabilen Empati romanı, işlediği derinlikli konularla göz dolduruyor. Roman, kitap okurken eğitici bilgiler edinmek isteyenler için de zihin açıcı bir eser olabilme niteliği taşıyor. İyi vakti geçirmenizi sağlayacak, sürükleyici ve kaliteli bir roman okumak istiyorsanız kitabın ustaca işlenmiş olay örgüsünü fazlasıyla beğenebilirsiniz.

Elijah Glass ve Winter Zhi isimli iki karakter etrafında şekillenen roman, dikkat çekici konusu ve ilginç detaylarıyla öne çıkıyor. sinestezi benzeri duyusal konuları merak edenlerin de hoşuna gidecek roman, düşmeyen temposu ile de beğeni topluyor. Aksiyon ögeleri sayesinde sıkılmadan okunabilen kitap, bilime ilgi duyanların seveceği birçok konuya da değiniyor. İnsan zihnini farklı yönleriyle ele alan yazar, gizemli tarzını bu kitapta da başarılı bir biçimde sürdürüyor. Başkalarının hislerini telepatik yöntemlerle hissedebilen karakterler ve duyuların özgün tasvirleri de kitaba zenginlik katıyor. Kitabın tatmin edici kurgusu ve rahat okunan dili sayesinde kendinizi olayların içinde gibi hissedebilirsiniz.

Evde, sıra beklerken, işe giderken ya da tatilde dinlenirken okuyabileceğiniz kitap, merak uyandıran yapısı ile fark yaratıyor. Zor gibi görünen bilimsel konuları rahat anlaşılabilecek bir şekilde yazan Adam Fawer, oldukça akıcı bir dil kullanıyor. Farklı zaman kesitlerini başarılı bir bütünlük içinde aktaran roman, ana ve yan karakterleri ile okuyucuda ilgi uyandırıyor. Empatik özelliklere sahip karakterlerin başından geçenleri takip ederken, birçok değişik konuda bilgi sahibi olabilmeniz mümkün oluyor. Bilim-kurgu ve aksiyonun iç içe geçtiği yenilikçi anlatılardan hoşlananlar, kitabı kısa sürede keyifle okuyabiliyor. Dan Brown gibi yazarların sürükleyici ve gizemli kurgularını seviyorsanız, Adam Fawer’ın tarzını da beğenebilirsiniz.

Empati kitabı insanın zihnini, karar alma sürecini ve duygularını irdeleyen yönleriyle dikkat çekiyor. Empat olarak adlandırılan farklı karakterlerin yaşamlarını mercek altına alan roman, farklı ve etkileyici bir konuya değiniyor. Bilimsel anektodların da sık sık vurgulanması, okurun merakını cezbediyor ve bakış açısını genişletmesine olanak tanıyor. Sürükleyiciliği ile ilgi toplayan roman, aksiyon içeren kitaplardan hoşlanan okuyucular için de iyi bir seçenek oluyor. Empat karakterlerin başında geçen olaylar eşliğinde ilerleyen roman, başlangıcından sonuna kadar her bölümünde okuyucuyu zinde tutmayı başarıyor. Anlatım şekliyle bilimi ve edebiyatı ideal biçimde harmanlayan yazar, zorlanmadan okunacak bir kitap ortaya çıkarmış. Akıcı bir üsluba sahip olan roman ile zihnin ilgi çekici yönlerini keşfedebilirsiniz.

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir