background img
Eki 8, 2018
80 Views

Els Test Your Vocabulary – Nesibe Sevgi Öndeş Kitabını İndir

Written by

Els Test Your Vocabulary – Nesibe Sevgi Öndeş Kitabının Açıklaması:

Els Test Your Vocabulary – Nesibe Sevgi Öndeş

Bir Dili Öğrenmede Düzlemsel Bağlamda Bir Ayrışıma Gidildiğinde, Üç Temel Düzlemden Söz Etmek Mümkün. Birinci Düzlem, Kavram Birimi Olarak Adlandırılan Sözcük Bilgisi, İkincisi, Anlam Birimi Olan Cümle Bilgisi Ve Üçüncü Düzlem De Yargı Birimi Denilen Paragraf Bilgisidir. Bu Türden Bir Düzlemsel Ayrıştırma, Üç Ayrı Düzlem Arasındaki Geçişkenliği Ve İlişkiyi Yadsımak Anlamına Gelmemektedir. Her Üç Düzlem Arasında Da Bu Bağlamda Hem Dilsel Hem De Anlamsal Bakımdan İlişki Ve Geçişkenlik Kaçınılmazdır. Ancak Kavram Birimi Olarak Adlandırılan Sözcük Bilgisinin, Diğer İki Düzlemin Temel Taşlarını Oluşturması Açısından Önemi Çok Daha Fazladır.

Elinizdeki Kitap, Yaklaşık On Yıllık Dönemde Öys-Yds, Öss-Yds, Kpds, Üds Vb. Sınavlarında Çoklukla Kullanılan Sözcükler Büyük Bir Titizlikle Taranarak Sözcük Alanında Bir Başucu Kaynağı Olabilecek Nitelikte Hazırlanmıştır. Test Your Vocabulary, Sözcüklerin Hangi Kavramları İfade Ettikleri, Cümle Ve Düşünsel Bütünlük İçinde Nasıl Bir Değer Kazandıkları, Diğer Sözcüklerle Hangi Bağlamda İlişkilendikleri Ve Bir Bütün İçindeki İşlevleri Üzerine Yapılan Nitelikli Bir Çalışmadır.

Özellikle, Yds, Kpds, Üds Vb. İngilizce Sınavlara İlişkin Düşünüldüğünde, Sözcük Bilgisi Daha Da Önem Kazanmaktadır. Çünkü, Bu Tür Sınavlarda Doğrudan Sözcük Bilginizi Ölçen Soruların Yanı Sıra,-Paragraflarda, Hatta Soru Köklerinde Anlam Ya Da İşlevini Bildiğiniz Sorularla Karşılaşmak Sizleri Büyük Ölçüde Rahatlatacak Ve Başarınızı Önemli Ölçüde Artıracaktır.

Özetle, Test Your Vocabulary,

• Intermediate / Upper-Intermediate Düzeyinde İngilizce Bilen Bir Adayın Sözcük Dağarcığını Geliştirmeyi Hedeflemektedir.

• Bu Amaçla Hazırlanan Egzersizler Ve Aktiviteler Sözcüklerin, Anlam, Bağlam Ve İşlev Bakımından Akılda Kalmasına Ve Özümsenmesine Yardımcı Olacak Niteliktedir.

• Kitabın İçerisinde, Her Biri 60 Sorudan Oluşan 25 Test Yer Almaktadır.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir