Efsane – Marie Lu – PDF ve ePUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
53
Efsane – Marie Lu – PDF ve ePUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Efsane – Marie Lu – PDF ve ePUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:

 

 

June adında henüz 15 yaşında olan bir kız adeta savaş dahisidir. Şimdiki Amerika’nın batısında bulunan bir Cumhuriyetin büyümesi de onun dehasına bir çok kez baş vurulmuştur. Aynı kardeşi kadar savaşlarda uzman olan abisi yakın zamanda öldürülür. Cumhuriyetin kötü çocuğu olarak bilinen ve bir çok suçtan aranan Day’ın bu cinayeti işlediği öne sürülür. June devlet için çekinmeden canını verebilecek kadar itaatkar birisidir. Abisinin ölümünden sonra bütün işini bırakarak abisinin katilini bulmak adına Day’ın peşine düşer. Fakat onun çıktığı yolda Day onu Cumhuriyetin karanlık sırlarına doğru çeker.

 

Efsane Hakkında

Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyısı olarak bilinen yerde şimdi Cumhuriyet adında, komşularıyla sürekli savaşan bir ülke vardır. Cumhuriyet’in seçkin sınıfından gelen on beş yaşındaki üstün yetenekli June, askerî bir dehaya sahiptir. İtaatkâr, hırslı ve kendini ülkesine adamış bu genç kız onun uğruna her şeyi yapmaya hazırdır. Fakir bir aileden gelen on beş yaşındaki Day ise ülkenin en çok aranan suçlusu ve bir devlet düşmanıdır. Kendisi gibi asker olan ağabeyi Metias öldürülünce June, Day’in peşine düşer. İnandıkları şeyler uğruna savaşan bu iki gencin kesişen yolları, onları Cumhuriyet’in karanlık sırlarına götürecektir.

 Efsane Yorumlar

“Efsane, söylendiği kadar iyi olmakla kalmıyor, bunu kesinlikle hak ediyor.”
-The New York Times-

“Bir ‘efsane’ doğuyor.”
-USA Today-

“Bilimkurgu ve aksiyonun heyecanlı bir karışımı… Bu kitap Açlık Oyunları hayranlarına okumaya değer bir şey verecek.”
-Voya-

“Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, kıyamet sonrası dünyada geçen romantik bir gerilim… Efsane’yi elinizden düşüremeyecek ve kesinlikle unutamayacaksınız.”
-Kami Garcia-

“Farklı karakterleri, yüksek tansiyonu ve siyasi entrikalarla dolu ilgi çekici distopik bir dünya. Eğer Açlık Oyunları’nı beğendiyseniz bu kitaba bayılacaksınız.”
-Sarah Rees Brennan-

Efsane – Marie Lu – PDF ve ePUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir