Düşerken – Tarık Tufan Kitabını İndir

tarafından
211
Düşerken – Tarık Tufan Kitabını İndir

Düşerken – Tarık Tufan Kitabının Açıklaması:

Düşerken – Tarık Tufan

Düşerken – Tarık Tufan

“Bir sabah kimselere bir şey söylemeden, göç vaktini kaçırmış, suskun, yorgun ve kederli bir kırlangıç gibi alıp başını uzaklaştı. Biraz daha bekleseydi kanatlarında o dermanı bulamayacaktı. Umut niyetine sırtında taşıdığı bir çift kanat, zaman geçtikçe zayıflayacak, gitgide çürüyecek ve ruhunu zehirleyen bir belaya dönüşecekti.”

Düşerken, başka dünyalardan bir kadınla bir erkeğin zamansız karşılaşmasını ve giderek karmaşıklaşan yol hikâyesini anlatıyor.

“Nereye?” diye düşünmeden gitmek isteyenlerin varabilecekleri tek yer geçmişleridir.

Tarık Tufan’ın çok katmanlı kurgusu ve ustalıklı anlatımıyla gün yüzüne çıkan Düşerken, uyumsuzluğun, arayışın, kapanmamış yaraların ve bir dizi keskin hesaplaşmanın romanı…

Yazar Hakkında:

Edebiyatçılık yönünün yanında radyo programcılığı başta olmak üzere farklı yeteneklere de sahip olan Tarık Tufan, yeni dönem yazarları arasında önemli bir yere sahiptir.

Kitaplarında bazen sert bir anlatım görülse de genellikle hayata bakış açısının naif ve zarif  olduğu söylenebilir. Yazılarında şiirsel bir dili benimsemesi yazarın bir diğer önemli özelliğidir.  Aynı zamanda, kitaplarında akıcı anlatımı sayesinde sürükleyicilik hissedilir. Yazarın kitaplarındaki kişiler dış dünyayla etkileşim halinde olsalar da eserleri okurken karakterlerin iç dünyaları hakkında bilgi edinmek mümkün olur. Karakterlerin bir diğer ortak özelliği ise "ötekiler" olarak tanımlanabilecek türde kişilikler olmalarıdır. Özellikle "Bir Adam Girdi Şehre Koşarak" isimli kitapta bu türdeki insanların hikayeleri anlatılır.

Tarık Tufan kitapları söz konusu olduğunda dikkat çekici olan bir diğer unsur ise sıra dışı kurgularla öyküleri anlatıyor olmasıdır. "Şanzelize Düğün Salonu" isimli kitapta aşkın peşinden giderken başına ilginç olaylar gelen bir adam anlatılır. Yazarın kitaplarında ve film senaryolarında aşk temasının sorgulandığı gözlemlenebilir. Kitaplarda bireysel iç hesaplaşmalar ve kişisel hisler olduğu kadar toplumsal ve ideolojik konular da yer almaktadır. "Kekeme Çocuklar Korosu" kitabında yazarın kapitalizm ve İslamcılık gibi konulardan bahsettiği görülmektedir. Kitapta kapitalizme ve önemli değerlerin unutulmasına karşı eleştirel bir tavır hissedilmektedir. Tüm eserlerde hissedilen aşk ve ilişkiler hakkındaki sorgulamalar "Kraliçenin Pireleri" isimli kitapta da kendilerine yer bulmuştur. "Ve Sen Kuş Olur Gidersin" isimli kitabında da aynı konulara ağırlık verdiği görülmektedir. Yazarın eserlerinde kimi zaman kendini gösteren melankolik havaya bu iki kitapta da rastlanabilir.

Yazarın kitaplarının yanında senarist kişiliği de önemlidir. Senaryolarında yazarın kitaplarına yakın bir üslup vardır. Filmlerini izlemiş olup beğenenler yazarın kitaplarını da mutlaka severek okuyacaktır.