background img
Mar 21, 2018
72 Views

Dünyaca Ünlü Eserler: Obur Balina – Rudyard Kipling Kitabını İndir

Written by

Dünyaca Ünlü Eserler: Obur Balina – Rudyard Kipling Kitabının Açıklaması:

Dünyaca Ünlü Eserler: Obur Balina – Rudyard Kipling

Dünyaca Ünlü Eserler :Obur Balina – Rudyard Kipling

bir zamanlar obur mu obur bir balina varmış. Yüzerken karşısına çıkan her şeyi yermiş. Ancak bir gün işler birden
değişmiş.Rudyard Kirpling’in İşte Öyle Hikâyeler aslı klasik eserindeki öykünün bu harika uyarlamasını çok
seveceksin.

Edebiyat eserleri, önemli klasikler, şiir, masal ve sanat içerikli yayınları ile kitap okumanın ve özellikle çocuklara büyürken katacağı değerlerin önemini vurgulayan 1001 Çiçek Kitaplar Yayınevi, Uykudan Önce Serisi haricinde Dünyaca Ünlü Eserler Serisi ile de dikkat çekiyor. Okul öncesi miniklere yönelik boyama kitapları, yap-bozlar ve beceri geliştiren bulmaca kitaplarını sunan 1001 Çiçek Kitaplar’ın çocuklara özel hazırlanmış olduğu dünyaca ünlü eserler seçenekleri arasındaki özel kitaplardan biri de hem içeriği hem de çizimleriyle merak uyandıran Obur Balina isimli öykü kitabı.

Tüm dünyada tanınan Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Rudyard Kipling tarafından kaleme alınan İşte Öyle Hikâyeler adlı klasik eserindeki öykülerden biri olan Obur Balina isimli hikâyede, kibirli ve obur bir karaktere sahip olan balinanın düşüncesizde önüne çıkan her şeyi yemesi ve bu davranışı sebebiyle başına gelen olaylar konu ediliyor. Bakalım obur balina kimlerle karşılaşacak? Önüne çıkan her şeyi yutmaya devam edecek mi? Ünlü yazar Rudyard Kipling, Obur Balina ve diğer çocuk hikâyelerinde, çocukların ilgi ve heyecanla okuyacağı, derin hayal gücünün ürünü olan eserlerinde herkesin merak ettiği bu sorulara eğlenceli ve düşündürücü yanıtlar veriyor.

Gerek okuma alışkanlığı kazandırması gerekse içeriğindeki karakterler ve ana fikirler ile çocukların düş dünyasını ve mantığını geliştiren hikâyelerden biri olan Obur Balina’nın uyarlandığı çocuk kitabı, canlı renkleri ve şirin çizimleriyle çocukların beğenisini kazanıyor. 24 x 24 cm ebatlarında ve 24 sayfa uzunluğundaki kitabın ilk baskı tarihi 2017. Ciltsiz olarak hazırlanan kitabın sayfaları da parlak ve kaliteli kuşe kağıtlı olarak sunuluyor. Kütüphanenizi zenginleştirecek Obur Balina isimli kitabı okul öncesi ya da anaokulu yaşlarındaki çocuklarınıza uykudan önce okuyabilir veya kitap ile yapacağınız etkinlikler zamanında kitapta geçen soruları çocuklarınıza yönelterek interaktif bir tarzda daha eğlenceli bir iletişim hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda dünyaca ünlü Orman Kitabı adlı klasik kitabın da yazarı olan Rudyard Kipling’in diğer eserleri olan Leoparın oldum olası benekli olduğunu mu sanıyordunuz? Devenin hörgücü nasıl oluştu? Fillere o uzun hortumu kim verdi? Peki ya gergedanın derisi neden öyle buruş buruş? gibi herkes tarafından merak edilen soruların yanıtlarının verildiği heyecanlı öykü kitaplarında da çocuklara eğlenceli maceralar anlatılıyor. Ödüllü yazar Rudyard Kipling’in güçlü gözlemleri, orijinal betimleme yeteneği, özgün fikirleri ve olağanüstü anlatımıyla bütünleşen İşte Öyle Hikâyeler adlı klasik eserinden uyarlanan Obur Balina adlı öykü kitabı da, okuma bilen çocukların tek başına merak içinde okuyacağı kitaplar arasında yerini alıyor.

Dünya çapında kendi alanlarında isim yapmış edebiyat ve dil bilim profesörleri ile daha önceden aynı ödülü almaya layık görülmüş büyük yazar, şahir ve akademisyenler tarafından belirlenen edebiyat alanının en saygın ödülü olan Nobel Edebiyat Ödülü’ne 1907 yılında sahip olan Rudyard Kipling’in çocuklar için yazdığı öyküler, her çocuğun okuması gereken klasikler arasında bulunuyor. Ne için ve nasıl bağlantılarını kurarak çocuklara farklı bakış açıları gösteren nitelikteki kitabın çizimleri John Joven tarafından resimleniyor. Çevirmen Ülfet Çağlıbulanık Şahin tarafından da İngilizce'den Türkçe'ye yalın ve anlaşılır bir dil ile çevrilen Obur Balina, su altı dünyasının zengin derinliklerindeki hayatı detaylıca tarif ederken deniz canlılarına kazandırdığı karakterlerle de ilgi uyandırıyor.

Dünyaca ünlü diğer kitaplar olan Jules Verne'in Ay'a Yolculuk, Dünyanın Merkezine Yolculuk, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah ve Grimm Masalları gibi birçok değişik özellikteki öykü karakterini barındıran, farklı mekânlarda geçen ve sonunda yararlı dersler çıkarmayı sağlayan eserlerden biri olan Obur Balina, sürükleyici anlatımıyla okuyucu ve dinleyicileri heyecanlandırarak merak uyandırıyor. 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir