Dorukhan Kenger Kimdir? Nereli? Yaşı, Boyu, Kilosu, Dizileri Kısaca Hayatı

tarafından
11
Dorukhan Kenger Kimdir? Nereli? Yaşı, Boyu, Kilosu, Dizileri Kısaca Hayatı


Dorukhan Kenger Nereli Kaç Yaşında

Dorukhan Kenger Kimdir?

Sen Çal Kapımı adlı dizide Cenk karakterini canlandıran Dorukhan Kenger Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi? Burcu Nedir? Boyu ve Kilosu Kaç? Nerede Doğdu? Nereden Mezun? Ünlü oyuncu hakkında merak konusu tüm soruların yanıtlarını ve ayrıca oyunculuk kariyeri,rol aldığı diziler, oynadığı tiyatro oyunları ve reklam filmleri, kısa hayat öyküsü ve biyografik bilgileri.

Dorukhan Kenger, 4 Ocak 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümünden mezun olmuştuur.  Yakışıklı oyuncu, Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-Tv bölümünde yapmış ve daha sonra Sadri Alışık Eğitim Merkezi Oyunculuk Atölyesi’nde ve CAS Konservatuarı’nda oyunculuk eğitimleri almıştır.

Bekar olan ve Filiz Çelik Menajerlik şirketi ile çalışan oyuncu Dorukhan Kenger; Umuda Kepçe Vurulmaz, Vatanım Sensin, Deli Gönül ve Lise Devriyesi adlı dizilerde rol almış ve Market, Guguk Kuşu, Takım Çantası gibi Tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Pepsi, Doritos Risk ve Atasun Optik adlı reklam filmlerinde oynayan yetenekli oyuncu günümüzde Fox Tv ekranlarında, Hande Erçel ve Kerem Bursin’in başrolünü paylaştığı Sen Çal Kapımı adlı dizide Cenk karakterine hayat vermektedir.

Dorukhan Kenger, 1.80 metre boyunda, 78 kilo ve Oğlak burcudur.

 

Dorukhan Kenger Dizileri

2020 – Sen Çal Kapımı

2018 – Vatanım Sensin

2017 – Deli Gönül

2017 – Lise Devriyesi

2016 – Umuda Kepçe Vurulmaz

Dorukhan Kenger Tiyatro Oyunları

2016 – Takım Çantası (Oyuncu)

2016 – Guguk Kuşu (Oyuncu)

2014 – Market (Oyuncu)