background img
Mar 29, 2018
253 Views

Devletin Gizli Sahipleri Heyet – Halil Yaşar Kollu Kitabını İndir

Written by

Devletin Gizli Sahipleri Heyet – Halil Yaşar Kollu Kitabının Açıklaması:

Devletin Gizli Sahipleri Heyet – Halil Yaşar Kollu

Devletin Gizli Sahipleri Heyet

Halil Yaşar Kollu

 

Bugüne kadar okuduklarınızı unutun…

16 Türk Devletini, yine 16 Türk Devletinin yıkması tesadüf müydü?

Aslında yıkılan bir devlet yoktu, sadece ismi değiştiren bir HEYET vardı.

Meta Han ‘dan bugüne kadar size anlatılmayan tarih, bu kitabın sayfaları arasında gizli.

Ve inanın sayfaları çevirdikçe şaşıracaksınız, bildiklerinizin sadece basit birer bilgi olduğunu göreceksiniz.

Gerçekleri öğrenmek için sadece ilk sayfayı okumanız yeterli.

İnanın bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız!

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kitap Hakkında:

Heyet I, tarihin bilinen ilk Türk devletinden Sultan Abdülhamit Han dönemine kadar süre gelen olayları anlatıyor. 16 Türk devletinin yıkılıp yerine yeni devletlerin kurulmasına da daha birçok şeye de aslında kurulan bir sistemin karar verdiği. Bu derin gücün kitaptaki ismi ise: “Heyet.” Yazara göre aslında ilk olarak Metehan zamanında Türkler bir istihbarat teşkilatı olan “İhtiyarlar Heyetini” kuruyor ve bu heyet bir sistem kuruyor. Yazar heyet hakkında bilgiler vererek, aslında tarihten tanıdığımız birçok kişinin bu “Heyet” tarafından yetiştirildiğini söylüyor. Metehan ile başlayan heyetin hamleleri Fatih Sultan Mehmet’e kadar devam ediyor. Daha sonra Heyet yer altına çekiliyor. Artık gözükmemeye başlıyor. Tekrar ortaya çıkması ise Sultan Abdülhamid devrine denk geliyor. Bu kitabında, yani “Heyet 1” kitabında, yazar Fatih Sultan Mehmet’e kadar yaşanan olayları anlatıyor. “Heyet II” isimli kitapta ise Abdülhamit devri ve sonrası anlatılmıştır.

Kitabın bir diğer özelliği ise akıcı olması. Okuyacağınız kitap yaklaşık olarak 300 sayfalık olmasına rağmen rahatlıkla bir günde okuyup bitirebileceğiniz bir kitap, didaktik olmasına rağmen sizi tarihte güzel bir yolculuğa çıkaracak. Kitapta tarihi bilgiler Hafız ve ustanın karşılıklı konuşmaları ile olmuş olması kitabın didaktik özelliğinin yanında ona roman havası da katarak akıcılığına büyük katkısı sağlıyor.

Tarihi bilgilerinizi gözden geçirmek, farklı bir bakış açısı edinmek adına Heyet I, sizi tarihte yolculuğa çıkaracak. Bu kitap ile gerçeklere bir adım daha yaklaşırken, elinizden bir an olsun bırakmayacaksınız!

 

 

Article Categories:
Genel

Comments to Devletin Gizli Sahipleri Heyet – Halil Yaşar Kollu Kitabını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir