background img
Eki 23, 2018
101 Views

Delilik Ülkesinden Notlar – Ayşe Şasa Kitabını İndir

Written by

Delilik Ülkesinden Notlar – Ayşe Şasa Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Sinemacı yazar Ayşe Şasa’dan bir ermişin hikayesini dinleyeceksiniz. İçerisinde hem yazarın kendisini anlatığı hemde maneviyatı betimlediği gerçekle metafiziği buluşturduğu bu eser okurun ruhunda ve kalbinde yankı buluyor. Delilik Ülkesinden Notlar adlı romanda deli olan kendisi oluyor ama notlar hiçte delice değil bilakis aksine!

Delilik Ülkesinden Notlar Hakkında

Ayşe Şasa, bireysel ve toplumsal hastalığının kesiştiği noktada, İbn Arabi’yle tanıştığını söylüyor. Muhtemelen reddettiği bir dünyayla tanışınca huzura yaklaştığını hissetti; yaşadığı kavmin reddettiği kesimiyle temasa geldi… Kendisini anlatan Ayşa Şasa dostumuzdan bizim de öğreneceğimiz vardır.
– İlber Ortaylı-
Esasen sinemacı olan Ayşe Şasa, denemelerinde görsel olan ile zihinsel olanı kendi gönül aydınlığında sentezleyerek ifade ediyor. Bu yaklaşım meselelere hem oldukça gerçekçi hem de metafizik açılımlar getiriyor. Yazıların etkisi samimiyetinde. Bu samimiyet yer yer müspet manada safiyete dönüşüyor. Bunca yıldır gögüs gerdiği hayatın ağır yüküne dayanmaktan oluşan bir temizlik, bir hayret. Günümüz entelektüel yaşamında az rastlanır bir meziyet.
– Mustafa Kutlu-
Ayşe Şasa, bir ermişin hayatını anlatıyor ipek kanatlı sayfalarda..
“Bu az şey değil.”
– Hilmi Yavuz-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir