background img
Eki 21, 2018
106 Views

Deha – Marie Lu – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Deha – Marie Lu – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

İlk kitabının getirdiği sesle uzun bir süre geçmeden serisinin 2. kitabı “Deha” tüm hızıyla devam ediyor. June, cumhuriyetin kendine oynadığı oyunları öğrendikten sonra düşman sandığı Day’la müttefik olur ve bu yozlaşmış yönetimi yıkmaya yemin eder. Bu sırada seçmen Primo ölmüştür. Bu durum isyancıları biraz rahatlatmış olsa da çok geçmeden oğlu Anden’in  yerine geçeceği öğrenmişlerdir. Day ve june’da isyancılar onlara katılmak için bir şart sunarlar. Yeni seçmen Anden’i öldürmek zorundadır. Bunu kabul eden ikili suikast için gittikleri cumhuriyete tanıştıkları Anden onları şaşırtır. Çünkü bu yeni seçmen babası gibi değildir aksine onun yozluklarını silmek istemektedir. Şimdi 2 grup arasında kalan June ve Day tercih yapmakta zorlanacaklardır.

 

Deha Hakkında

Ustaca Tasarlanmış Bir Dünya, Siyasi Oyunlar Ve Bir Entrika Ağı… Efsane’nin Nefes Kesici Devam Kitabı

June ile Day’in yaralı bir halde Cumhuriyet’ten firar etmelerinin üzerinden yedi gün geçmiştir. Bu sırada en akla gelmeyecek şey gerçekleşir:
Seçmen Primo ölür ve yerini oğlu Anden alır. Cumhuriyet kaçınılmaz bir şekilde kaosa sürüklenirken ikili, Day’in erkek kardeşini kurtarmak ve onları Koloniler’e götürmek için yardım etmeye gönüllü bir grup Vatansever isyancıyla güçlerini birleştirir. Ancak Vatanseverlerin bir talebi vardır: June ve Day yeni Seçmen’e suikast düzenlemelidir.
Bu eylem, uluslarına değişimi getirmek ve çok uzun süredir susturulan bir halka sesini geri kazandırmak için ellerindeki tek şanstır. Ancak June bu yeni Seçmen’in, babasına hiç benzemediğini fark ederek kararsızlığa düşer. Ya Anden yeni bir başlangıcın anahtarıysa ve Vatanseverler yanılıyorsa? Ya devrim yolu kayıp vermekten, intikam almaktan ve kan dökmekten geçmiyorsa?

Deha Yorumlar

“Bir başyapıt.” 
-The Los Angeles Times-

“Bu kitabı bir oturuşta bitireceksiniz, o yüzden takviminizde yer açın. Çok etkileneceksiniz…” 
-The New York Journal- 

“Ustaca tasarlanmış bir dünya, siyasi oyunlar ve inandırıcı karakterler… Yazar kaleme aldığı entrika ve okura hissettirdiği edebî hazla Efsane’nin devamının ilki kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.” 
-The Los Angeles Times-

“Bir entrika ağı… Gerilim dolu ve zekice tasarlanmış.” 
-Publishers Weekly-

“Efsane’nin nefes kesici devam kitabı… Heyecan dolu ve fütürist kurgusu distopya hayranlarını kesinlikle tatmin edecek.” 
-Shelf Awareness-

“Okuyucular kitabın sonunu beklerken yerlerinde duramayacaklar.” 
-School Library Journal-

“Patlamalar, mücadeleler, ihanetler ve tutkulu öpüşmeler: Mükemmel bir aksiyon-macera romanı için gerekli tüm bileşenlere sahip.”
-Kirkus Reviews-

 

Deha – Marie Lu – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir