background img
Mar 25, 2018
83 Views

Değerler Eğitimi Serisi 1: Küçük Zürafa – Koray Avcı Çakman Kitabını İndir

Written by

Değerler Eğitimi Serisi 1: Küçük Zürafa – Koray Avcı Çakman Kitabının Açıklaması:

Değerler Eğitimi Serisi 1: Küçük Zürafa – Koray Avcı Çakman

Değerler Eğitimi Serisi 1: Küçük Zürafa – Koray Avcı Çakman Göçmen kuşların gelişiyle ormanda büyük bir hareketlilik yaşanıyormuş. Çünkü hayvanların en sevdiği şeylerden biri, ormanın üstünden geçen göçmen kuşları izlemekmiş.Kimi hayvanlar ağaçlara tırmanırken kimi de en yüksekteki dallara konmuş. Ama o da ne? Küçük zürafa ne kadar uğraşırsa uğraşsın onları görememiş. Peki ne yapması gerekiyormuş? Küçük okurlarımızın yakından tanıdığıKoray Avcı Çakman, Değerler Eğitimi Serisi’nin ilk kitabında sabırlı ve azimli olmayı çok eğlenceli bir öyküyle anlatıyor. Mehmet Akif Kaynar’ın son derece neşeli çizimleriyle…

Kırmızı Kedi Yayınevi'nin en sevilen çocuk kitapları arasında önemli bir yere sahip olan Değerler Eğitimi Serisi, çocukların ve anne babaların çok sevdiği yazarlardan biri olan Koray Avcı Çakman tarafından kaleme alınıyor. 2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanmış olan kitap serisi ile çocuklar her ay farklı bir değer ile tanışıp o değerin önemini kavrama şansı yakalıyor. Birbirinden güzel hikâyelerle soyut düşünceyi profesyonel bir biçimde destekleyecek şekilde yazılmış olan Değerler Serisi, aynı zamanda Mehmet Akif Kaynar tarafından hazırlanan eğlenceli çizimler ile hayal gücünü geliştirme imkanı yaratıyor. Gelişim çağının en önemli dönemi olan  0-7 yaş aralığındaki çocuğunuz eğlenceli hikayeler ile paha biçilmez değerleri kavrama fırsatı bulacak; yetişkinlik döneminde sahip olacağı karakterin özellikleri bugünün hikayeleri ile sizin ellerinizden şekil alacak. 

Her kitap çocuklara “sabırlı ve azimli olma, özgüven kazanma, tutumlu olma, sorumluluk alma ve hayvan sevgisi, paylaşımcı olma, yardımlaşma ve işbirliği, temiz olma” gibi birbirinden önemli değerleri kazandırmak üzere hazırlanmış olan hikâyelerden oluşuyor. Çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim dönemi için önemli kaynaklardan biri olan Değerler Eğitimi Serisi, birinci kitabı Küçük Zürafa ile çocuklara sabırlı ve azimli olmanın önemini eğlenceli bir anlatım ile vurguluyor. Çocuk hikâyeleri konusunda akla ilk gelen yazarlardan biri olan Koray Avcı Çakman, seride anlatılan her hikâyeyi ve hikâyelerde geçen her cümleyi çocuk algısına en uygun şekilde yorumlamaya özen gösteriyor. Çocuğunuzun duyduğu her cümleden etkilenebileceğini ve çok küçük bir etkinin bile onun karakterinde büyük değişiklere neden olacağını göz önünde bulundurmanız, ona anlatacağınız hikâyelerin ve okuyacağınız kitapların çocuk gelişimi konusunda profesyonel yazarlar tarafından yazıldığına emin olmanız gerekir. Bu noktada anne babaların en güvendiği yayınevlerinden bir olan Kırmızı Kedi Yayınları, seçkin yazar kadrosu ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir yayınevidir. 

Sabırlı ve azimli olmak gibi önemli değerlerin hem profesyonel bir eğitimci, hem de eğlenceli bir hikâyeci diliyle anlatıldığı Küçük Zürafa; Değerler Eğitimi Serisi'nin ilk kitabı olarak okuyucuya sunuluyor. Başkahramanımızın küçük sabırsız bir zürafa olduğu hikâyede, kahramanımız başından geçenlerle sabırlı olmayı öğrenirken; sizler de sabırlı olmanın önemini çocuğunuza en eğlenceli şekilde aşılama fırsatı bulacaksınız. Mehmet Akif Kaynar’ın renkli ve eğlenceli çizimleri ile çocukların ilgisini en iyi şekilde çekecek olan Küçük Zürafa, çocuğunuza sabırlı ve azimli olmayı aşılarken hayvan sevgisi ile tanışmak için de mükemmel bir fırsat yaratıyor. Tüm bunların yanında çocuk algısı için profesyonel bir dille hazırlanmış olan kitap, çocuğunuzun hayal gücünü genişletip yaratıcı yönünü destekleyecek olan birçok önemli cümle kalıbı içeriyor. Çocuklar onlara anlatılan hikâyeleri her dinleyişlerinde bir öncekinden farklı bir biçimde algılayarak, hayal güçlerini her seferinde biraz daha genişleterek büyüyorlar. Çocuk gelişimine dair her önemli noktanın göz önünde bulundurulması ile hazırlanan Değerler Eğitimi Serisi, çocuğunuza başlıca bir değer eğitiminin yanında birden fazla olumlu gelişim imkânı veriyor. Küçük Zürafa, hikâye içerisinde geçen her bir cümlenin çocuk gelişimi açısından defalarca değerlendirildiği, çocuklar üzerinde olumsuz izlenim yaratma ihtimali olan hiçbir cümle ve görsele yer verilmeyen; birbirinden faydalı içerikler bulunduruyor. Son dönemde çocuk gelişim bilincinden uzak, çok sayıda olumsuz örnek içeren, bilinçsizce yazılmış çocuk kitapları ile çok sık karşılaşılıyor. Bu gibi bilinçsiz kitap cümleleri çocuklar üzerinde büyük olumsuz etkiler oluşmasına neden olacağından, çocuk gelişim uzmanları tarafından kontrol edilmiş ve profesyonel bir şekilde yazılmış olan çocuk kitaplarını tercih etmeniz faydalı olacaktır. Siz de çocuğunuz için doğru kitapları tercih ederek onun kişisel gelişimini etkili bir biçimde desteklemek isterseniz, Değerler Eğitimi Serisi’nin ilk kitabı olan Küçük Zürafa’ya Hepsiburada.com ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir