background img
Nis 11, 2018
81 Views

Çocuklarla Klasik Gitar Kitabını İndir

Written by

Çocuklarla Klasik Gitar Kitabının Açıklaması:

Çocuklarla Klasik Gitar

Açıklama
Bu kitap, üç kitap olarak planlanmış serinin birinci kitabıdır. Kişisel deneyimlerim doğrultusunda altı yaş ve üstü çocukların bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini göz önüne alarak hazırladığım bu kitapta, bir öğrencinin başlangıç seviyesinde ihtiyaç duyduğu teknik ve müzikal beceriler yer almaktadır.

Bu kitapla, gitara başlarken akademik düzeyde bir klasik gitar kültürü ve müzik yaşantısı oluşturmak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda içeriğinde, öğrencilerin teknik gelişimlerine yönelik çalışmalar adım adım basamaklandırılmış olup Türk ezgilerinin ve evrensel müziklerin harmanlandığı bir repertuar kullanılmıştır. Ayrıca bu repertuarda, bir öğrencinin teknik ve müziksel becerilerinin gelişiminde çok önemli olduğunu düşündüğümüz toplu çalma etkinliklerine de sıkça yer verilmiştir.

“Ağaç yaşken eğilir” atasözümüzde de vurgulandığı üzere erken yaşlarda başlanan çalgı eğitimi ile çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu yüzden çocuklarımızı erken yaşta çalgı eğitimine başlatmamız yerinde olacaktır.

Müzikle kalın…
Ek bilgi
Dil
Türkçe

Sayfa Sayısı
70

Kağıt/Cilt
Karton Kapak / 1. Hamur Kağıt

Boyut
22 x 30

Baskı
1

Basım Yeri
İstanbul

Basım Tarihi
2016

Yazar
Ümit Kubilay Can

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir