background img
Ağu 11, 2018
75 Views

Çocukların Başarılı Olmasına Yardım Etmek Kitabını İndir

Written by

Çocukların Başarılı Olmasına Yardım Etmek Kitabının Açıklaması:

Çocukların Başarılı Olmasına Yardım Etmek

Zor Şartlar Altında Büyüyen Çocukların Daha İyi Bir Yaşam Sürmeleri İçin Ne Yapmalıyız? Çoksatan Kitapların Yazarı Paul Tough’Tan, Başarı Biliminden Yararlanan, Çözüm Odaklı Bir Rehber.

Çocuklar Nasıl Başarılı Olur Kitabında Paul Tough Bize Azim, Otokontrol Ve Kararlılık Gibi Kişisel Özelliklerin, Çocukların Başarısında Kritik Bir Rol Oynadığını Tespit Eden Araştırmalarını Sundu.

Şimdi De Çocukların Başarılı Olmasına Yardım Etmek Kitabında Birçok Önemli Soruyu Ele Alıyor: Yoksulluk İçinde Büyümek Çocukların Zihinsel Ve Fiziksel Gelişimini Nasıl Etkiliyor? Evde Yaşanan Olumsuzluklar Anaokulundan Liseye Kadar Çocukların Sınıftaki Performansına Nasıl Yansıyor? Ebeveynlerden Öğretmenlere, Yetkililerden Hayırseverlere Kadar Çocuklardan Sorumlu Bütün Yetişkinler, Çocukların İyi Bir Geleceğe Sahip Olma Şansını Artırmak İçin Ne Gibi Adımlar Atabilirler?

Tough Bizi Çocukların Yaşadığı Zorluklar Üzerinde Bir Kez Daha Ama Bu Sefer Yeni Bir Bakış Açısıyla Düşünmeye Çağırıyor. Azim Ve Otokontrol Gibi Becerileri “Öğretmeye” Çalışmak Yerine Bu Becerilerin Otomatik Olarak Gelişmesini Sağlayacak Ev Ve Sınıf Ortamları Yaratmaya Odaklanmamız Gerektiğini Söylüyor. Psikoloji Ve Nörobilim Alanındaki Son Araştırmalardan Yararlanan Yazar, Kötü Çocukluk Deneyimlerine Dair Yeni Bir Bakış Açısı Edinip Çok Daha Fazla Çocuğun Başarılı Olmasına Yardım Edebilmemiz İçin Bizi İçgörü Ve Stratejilerle Aydınlatıyor.

“Yazarın Araştırması, Doğumdan İtibaren Doğru Araçlarla Donatıldığı Sürece Bütün Çocukların Otokontrol, Azim Ve Başarı Kapasitesi Olduğunu Gözler Önüne Seriyor. Çocukların, Sorunlarının Üstesinden Gelmeleri, Evde Ve Okulda Kendilerini Geliştirmeleri İçin Bilgilendirici Ve Etkili Metotlar Sunuyor.”

– Kirkus Reviews –

“İyi Haber Şu Ki Artık Dikkatler Sınıf Ortamında Çocukların Ruhsal Ve Duygusal Özelliklerine Çevriliyor Ve Kimse Bu Değişimi Paul Tough’Tan Daha İyi Gözler Önüne Seremez. Çocukların Başarılı Olmasına Yardım Etmek Kitabında Tough, Çocukların Bilişsel Olmayan Becerilerini Nasıl Geliştirebileceğimizi Sorguluyor.”

– David Brooks –

“Yazar, Bozuk Eğitim Sistemi Düzeltilirse Dezavantajlı Çocukların Hayatlarının Da Değişeceğini Savunurken Aynı Zamanda Küçük Şeylerin De Fark Yaratabileceğinin Altını Çiziyor. Tough Yetişkinleri Bu Küçük Adımları Atmaya Davet Ediyor Ve Farklı Bir Bakış Açısı Getirerek Eğitimin Gelecekte Nasıl Daha İyi Bir Hale Getirilebileceğini Görmemizi Sağlıyor.”

– Rachel Wadham –

“Çocukların Sosyal Ve Duygusal İhtiyaçlarına Dair Araştırmalara Dayanan İçgörülerle Dolu Bir Kitap. Tough, Bir Araştırmacı Olarak En Az On Yıldır Eğitimle Alakalı Çalışmaları Halka Uygun Hale Getirerek Yayımlıyor. Onun Bu Yeni Kitabı Da Bir İstisna Değil Ve Daha Önceki Kitabını Beğenenler İçin Bazı Sürprizlerle Dolu.”

– Npr –

“Dünya Üzerindeki Birçok Ülke Erken Çocukluk Dönemiyle İlgili Projelere Sıcak Bakıyor, Havalı Merkezler Açıyor Ve Ev Ziyaretleri Düzenliyor. Ancak Projelerin Birçoğu Pek De Kaliteli Değil. Tough Bu Durumun İyi Yönde Değişebileceğini Söylüyor.”

– The Economist –

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir