background img
Eki 20, 2018
118 Views

Blink – Malcolm Gladwell – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Blink – Malcolm Gladwell – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:

 

Şimdi her ne kadar Malcolm Gladwell bizlere  düşünmeden düşünebilmenin gücünü anlatacak olsa da öncesinde ufak bir düşünelim. Hayatımızda verdiğimiz ani kararlar aslında bu kitabın tam olarak anlatmak istediğidir. Yani bir çok sefer düşünmeden kararlar verir ve bunun sonuçlarına katlanırız. Kimleri bu duruma cesaret kimileri mecburiyet doğrultusunda vakıf olur. Fakat bu düşüncesiz düşünce kararımızı daha profesyonel bir hale getirebilirsek hayatımızı daha olumlu bir yöne çeviremez miyiz? Mesela bir iş görüşmesinde verdiğiniz cevabın aslında karşıdaki iş verenin istemediği bir cevap olduğunu anladığınız an yön çevirebilseydiniz?

 

Blink Hakkında

Bir çiftin tartışmasına kulak misafiri olup ilişkilerinin geleceğine dair bir fikre kapıldığınız oldu mu hiç? Maç izlerken bir pasın gol olup olmayacağını anladığınız bir an… Ya da yaptığınız bir iş görüşmesinin ardından işe alınacağınızı düşündüğünüz halde yanıldığınız bir durum…

 

Elinizdeki kitap, gündelik hayatımızın en küçük bileşenleriyle ilgileniyor: Ne zaman yeni biriyle tanışsak, karmaşık bir durumla yüz yüze gelsek veya güç bir adım atmak zorunda kalsak birdenbire ortaya çıkan anlık izlenimlerin ve kararların içeriğiyle.

 

Gladwell, zihnimizin nasıl tepki verdiğini incelediği bu kitabında çok düşünmeden alınan kararların, ince ince düşünülmüş kararlar kadar iyi olabildiği örnekleri çözümlerken, her zamanki gibi madalyonun diğer yüzüne bakmayı ihmal etmiyor ve içgüdülerimizin bize ihanet ettiği anları da sorguluyor. Psikoloji ve nörobilim teorilerinin hayatın çeşitli alanlarından zengin ve yaşanmış örneklerle sınandığı Blink’i okurken kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

Blink – Malcolm Gladwell – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir