background img
Ağu 11, 2018
109 Views

Bizim Alzheimer Hikayemiz Kitabını İndir

Written by

Bizim Alzheimer Hikayemiz Kitabının Açıklaması:

Bizim Alzheimer Hikayemiz

Alzheimer Konusunda Aktif Olarak Çalışan, Emmy Ödüllü Televizyon Muhabiri Meryl Comer, Bizim Alzheimer Hikâyemiz İsimli Bu Kitabında, Kocasının Alzheimer Hastalığıyla Mücadelesini Ona Sonuna Kadar Evinde Bakmayı Seçmiş Bir Eşin Gözünden Anlatıyor.

Meryl Comer’İn Kocası Harvey Gralnick’E 1996’Da Erken Başlangıçlı Alzheimer Teşhisi Konduğunda, Ulusal Sağlık Enstitüsü’Nde Hematoloji Ve Onkoloji Araştırmasını Yönetiyordu. Meryl Kocasındaki Değişiklikleri Fark Ettiğinde Ona Teşhis Konabilmesi İçin Yıllarca Mücadele Ederken Sevdiği İnsanın Ve Hayatlarının Uğradığı Değişimin Her Ânını Yönetmek Zorunda Kaldı.

Yazar Bu Yıkıcı Durumu Ve Onun Hem Hastalar Hem De Hasta Yakınları Üzerindeki Etkilerini Büyük Bir Dürüstlükle Kaleme Alıyor. Comer Gündelik Gerçekleri Ve Hasta Bakımının Getirdiği Ağır Ve Yıpratıcı Sorumlulukları Ayrıntılarıyla Anlatırken, Yanlış Anlaşılan Bu Hastalık Ve Onunla Yaşamaya İlişkin Herkesin Bilmesi Gereken Doğruları Kişisel Deneyimleri Yoluyla Ortaya Koyuyor Ve Bu Sağlık Krizine Bir Işık Tutuyor.

Kendisini Alzheimer Hastalığıyla Mücadele Etmeye Ve Kamuoyunda Bu Konuda Farkındalık Yaratmaya Adayan Meryl, “Yaptığım Hiçbir Şey Aslında Benimle İlgili Değil; Amacım Kimsenin Sonunun Benim Gibi Olmamasını Sağlamak,” Diyor.

Bizim Alzheimer Hikâyemiz, Hasta Ya Da Hasta Yakını Olarak Toplumun Büyük Kısmını Hedefine Alan Alzheimer Hastalığı Ve Onun Yol Açtığı Derin Ve Büyük Hasarı Anlamak İçin Büyük Bir İçtenlikle Kaleme Alınmış En Doğru Kaynaklardan Biri.

“Bizim Alzheimer Hikâyemiz, Yaşlanma Ve Sevdiklerimize Bakma İle İlgili Bizim Kuşağın Düşüncelerine Meydan Okuyan Fevkalade Ve Dokunaklı Bir Hikâye. Bakım, Sevgi Ve İyileşme Üzerine Muhteşem Bir Yolculuk.”

– Tom Rath-

Çok Satan Strenghts Finder 2.0, How Full Is Your Bucket, Strenght Based Leadership Ve Eat Move Sleep Kitaplarının Yazarı

“Meryl Comer Bizim Alzheimer Hikâyemiz Kitabında, Alzheimer Hastalığını Fevkalade Ve Hassas Bir Şekilde Gün Işığına Çıkarıyor. Kendi Kişisel Hikâyesi Hepimize Bilgi, İlham Ve Umut Kaynağı Oluyor. Kahramanlığı Sayfalardan Sıçrıyor Ve Gelecek Nesilleri Bu Korkunç Hastalığa Karşı Umutla Motive Ediyor.”

– Dr. David B. Agus –

Güney California Üniversitesi Tıp Ve Mühendislik Profesörü Hastalıkların Sonu Ve Uzun Ömrün Kısa Rehberi Kitaplarının Yazarı

“Adanmış Bir Destekçi Olarak Yaptığı Çalışmalar Ve Erken Başlayan, Sonraki On Yılda Hastalığı Hızla İlerleyen Alzheimer’Lı Kocasına Yıllarca Fevkalade Bir Şekilde Bakan Meryl Comer 2004 Yılında Sargent And Eunice Shriver Profiles İn Dignity Ödülü’Ne Layık Görüldü. Bizim Alzheimer Hikâyemiz’De Meryl Rotada Kalmanın Gerçekten Ne Demek Olduğunu Gösteriyor.”

– Mark K. Shiver –

Save The Children, Kıdemli Başkan Yardımcısı Ve A Good Man: Rediscovering My Father, Sargent Schriver Kitabının Yazarı

“Kamuoyunda Farkındalık Yaratma Amaçlı En Heyecan Verici Ve Yenilikçi Programı Yürüten Meryl Comer, 20 Yıldan Fazla Bakıcılık Deneyimiyle Alzheimer Hastalığının Her Cephesinde Gerçek Bir Yol Açıcı. Tahrip Edici Hastalıkla Yaptığı Uzun Ve Dolambaçlı Yolculuğun Kaydını Tuttuğu Bu Şahane Yeni Kitabın İçinden Yazarın Ruhu Yansıyor.”

– Dr. Rudy Tanzi –

Çok Satan Super Brain Kitabının Yazarı, Joseph P. And Rose F. Kennedy’De Nöroloji Profesörü, Massachusetts Genel Hastanesi, Harvard Tıp Fakültesi

“25 Yıldan Daha Uzun Bir Süredir Alzheimer Hastalığını İnceleyen Doktor-Biliminsanı Ve 99 Yaşında Alzheimer Demanslı Bir Annenin Oğlu Olarak Bu Kitabı Alzheimer Bakımının Azap Dolu Konularıyla Boğuşan Herkese Tavsiye Ederim.”

– Dr. Michael E. Wiener –

San Francisco, California Üniversitesi, Radyoloji Profesörü

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir