Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) Pdf indir

tarafından
9
Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) Pdf indir


Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786053320531 sayfadan oluşan Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Antoine Galland tarafından kaleme alınan Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) isimli kitap Les Mille Et Une Nuits dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) kitabını 06.03.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) pdf oku indir.

Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) pdf indir

“Kışla yaz arasında ziyaret için gelen benim.  Ama ziyaretim gece ışıklarının görünümü kadar kısadır. Ay ışığının toprağa düşüşü kadar kısadır. Çiçek açışımın kısa süresinden yararlanmak için acele edin ve hatırlayın ki, zaman keskin bir kılıçtır. Uzun süre beni elinde tutmayı düşünen yanılmaktadır. Ben bülbülün aşık olduğu gülüm.”
Yüzseneler boyunca, Çin’den Kuzey Afrika’ya uzanan ve Çin, Çin Hindi, Hindistan, ‹ran, Irak, Türkiye, Suriye ve Mısır’ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları, ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızcaya çevrilerek (1704-17, 12 cilt) dünyaya tanıtıldı. Dünyalar güzeli Şehrazad’ın geceler boyunca Sultan Şehriyar’a anlattığı masallar zengin içeriği, kurgusundaki ustalık ve fantastik motiflerin bolluğu ile ufaklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir.

Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) kitap özeti

Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) pdf oku

Binbir Gece Masalları (Kısaltılmış Metin) Pdf indir