Berkay Ateş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu, Dizileri ve Filmleri

tarafından
4
Berkay Ateş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu, Dizileri ve Filmleri


Berkay Ateş Nereli

Berkay Ateş Kimdir?

Show Tv ekranlarında yayınlanan Alev Alev dizisinde Ozan Akınsel karakterini canlandıran Berkay Ateş Kimdir? Aslen nereli? Boyu ve Kilosu Kaç? Burcu ne? Nerede Doğdu? Nereden Mezun? Evli mi?

Ünlü oyuncu hakkında merak konusu tüm soruların yanıtlarını ve ayrıca oyunculuk kariyeri rol aldığı diziler, almış olduğu ödüller, sosyal medya hesapları, hayatı ve biyografisi..

Berkay Ateş 19 Şubat 1987 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Yakışıklı oyuncu, Baba tarafından Ardahanlı, Anne tarafından ise Malatyalıdır. İlk,orta ve lise öğreniminin ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Berkay Ateş ilk oyunculuk deneyimini Sessiz Fırtına adlı dizi ile yaşamıştır.

Analar ve Anneler, Karadayı, İstanbul Sokakları gibi dizilerde rol alan Berkay Ateş, Anne dizisindeki performansı ile büyük kitlelerce tanınmaya başladı. Ayrıca Çukur dizisinde büyük bir hayran kitlesi yakalayan Berkay Ateş 2013 yılında iki arkadaşı ile Tiyatro D22’yi kurmuştur. Yakışıklı oyuncu Ateş tiyatro oyunculuğu, yönetmenliği ve oyun yazarlığı yapmaktadır.

Günümüzde Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Alev Alev adlı dizide Ozan Akınsel karakterine hayat veren ünlü oyuncu Berkay Ateş, 1.80 metre boyunda, 77 kilo ve Kova Burcudur.

Berkay Ateş Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2019 – Alev Alev (Ozan) (TV Dizisi)

2018 – Çukur (Mahsun) (TV Dizisi)

2018 – Gülizar (Fettah) (TV Dizisi)

2016 – İstanbul Sokakları (Saltuk) (TV Dizisi)

2016 – Anne (Cengiz) (TV Dizisi)

2015 – Abluka (Ahmet) (Sinema Filmi)

2013 – Yarım Kalan Mucize (İsyancı) (Sinema Filmi)

Berkay Ateş’in Aldığı Ödüller

2015 – 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali – Umut Veren Genç Erkek Oyuncu – Abluka