Baskı El Kitabı Kitabını İndir

tarafından
43
Baskı El Kitabı Kitabını İndir

Baskı El Kitabı Kitabının Açıklaması:

Baskı El Kitabı

Kimya Muhendısi, evli iki çocuklu, Yaklaşık otuz yıldır tekstil sektöründe çalışıyor. Mesleğe Yeşim Tekstilde başladı. Yaklaşık 17 burada çalıştı. 2001 yılında buradan ayrıldı. 4 yıl Özbekistan’da bulundu. Uzmanlık alanı Tekstil Terbiyesi ve bitim işlemleri. Ozbekistan’dan döndükten sonra boya ve kimyasal pazarladı. Daha sonra Biesseci Tekstil’de Finiş ve Ar-Ge müdürü olarak görev yaptı. Burada nano kimyasalların tekstil materyallerine uygulaması konusunda çalışmalar yaptı, akıllı kumaşlar üretti.

2001 yılından bu yana Tekstil Teknik Dergisi, Konfeksiyon Teknik, Kimya Dergisi, Tekstil Endüstri, Şehrengiz ve İran’da yayınlanan Nassaji Emrouz dergilerinin yazı kurullarında bulunmaktadır. Ekonomik Durum Gazetesi yazarıdır.

Ev Tekstili, Kauçuk Dergisi, Örme Dünyası, Türk-chem, Görünüm dergilerinde ve Bursa’daki Kent gazetesi, Yeni Marmara gazetesi, Pusula&bdquo BAV dergisi, Bursa Defteri, Bursa’da Yaşam, Güney Marmara, Patikalar, PERSPEKTİF, HOSAB ve B D dergilerinde yazmıştır.

TUGİK-TOSYÖV-ALTIN MİRAS gibi kuruluşların sitelerinde ve www.teksarge.Com makaleleri yayınlanmıştır.

Akıllı kumaşlar diye tabir ettiği nano kimyasallarla ürettiği kumaşları sektöre tanıtmanın yanı sıra, yaptığı projelerle ULUTEK ve UİB’in düzenlediği Proje Pazarı etkinliklerde yer aldı ve bu konuda üniversitelerde sunum yaptı. Bu konularla ilgili Ingiliz ve Pakistan üniversitelerinden düzenledikleri uluslarası sempozyumlara katılma çağrıları almıştır.

TUBİTAK veri tabanına kayıtlı, “Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmalarına Özel İş Geliştirme” mentörü ve C Grubu iş Güvenliği uzmanı, Tekstil Araştırmaları Derneği başkanlığını yürütmektedir.

Tekstilcinin El Kitabı, Teşkilat-ı Mahsusa’dan Hacı Sami Bey, Tekstil El Kitabı, Tekstilciler İçin Baskı El Kitabı, Tekstile Giriş Özbek Mektupları adında yayınlanmış altı kitabı bulunmaktadır.