background img
Mar 30, 2018
965 Views

Başka Bir Gökyüzüne İnanmak – Ezgin Kılıç Kitabını İndir

Written by

Başka Bir Gökyüzüne İnanmak – Ezgin Kılıç Kitabının Açıklaması:

Başka Bir Gökyüzüne İnanmak – Ezgin Kılıç

Başka Bir Gökyüzüne İnanmak – Ezgin Kılıç

Sevgilim… Gözlerin hangi şehrin sabahına açılırsa açılsın her sabah aynı kişiye uyanabilmektir aşk… Ben her sabah solumdaki o ağrıyla sadece sana uyanıyorum. Bu daha ne kadar sürecek hiçbir fikrim yok. Ama bir süre sonra sıradan bir pazar sabahına, aklımda başka bir telaşla uyanacağıma inanıyorum. Sen de inan buna. Bir zamanlar iliklerine kadar seni seven birinin, bir gün hatıralarında bile yer tutmayacağına inan. Seninle mutsuz yaşamaya bile razı olan birinin sensiz çok daha mutlu yaşlanacağına inan…Ve bir gün olur da denk olursa acılarımız; yani en az benim kadar yaralanırsa gururun, incinirse duyguların beni hatırla… İşte o zaman gerçek sevginin birinin varlığıyla mutlu olmak değil, yokluğuyla mutsuz yaşamaya alışmak olduğunu anlayacaksın. Ben sana hak ettiğinden fazlasını verdim biliyorsun. Üstü kalsın…

1986 yılının Nisan ayında Ordu’da doğan Ezgin Kılıç, ilk ve ortaöğretimimi aynı ilde tamamladı. 2006 yılında üniversite eğitimi için kazandığı Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için Bursa’ya gitti. Üniversite yıllarında ilk kitabını yayımladı. İlk kitabı Düş’eş Sancılar henüz üniversite üçüncü sınıfta iken çıktı. Hüzün, mutluluk, aşk ve ayrılık hakkında yazılmış çeşitli şiirlerden oluşan Düş’eş Sancılardan Bizim Kitaplar Yayınevi tarafından basıldı.

 

Yaklaşık 6 yıl Bursa’da kalan genç yazar, daha sonra İstanbul’a yerleşti. Burada ikinci kitabı olan Sadece Bil İstedim adlı şiir kitabını yayımladı ve bu kitapta da aşk ve ayrılık konulu şiirlerine yer verdi.

Ezgin Kılıç roman türünde yazdığı üçüncü kitabı Senden Sonra ile büyük bir çıkış yakaladı. Daha sonra dördüncü kitabı olan Yalnızlığımdan Sev Beni kitabını 2016 yılında çıkardı.

Ezgin Kılıç, bilindik çizgisini bir sonraki kitabı ile de bozmayarak, 2017 yılında bir diğer duygusal romanı Har ve Kül’ü yayınladı.

2017 yılının Aralık ayında yayınlanan yazarın son kitabı Başka Bir Gökyüzüne İnanmak Destek Medya Yayınları tarafından basıldı. Romantik ve duygusal çizgisini bozmayan Ezgin Kılıç, Başka Bir Gökyüzüne İnanmak’ta sevgiliye duyulan aşkın ve bu aşkın yarattığı ıstıraplı halin tariflerini yapıyor. Karşılıksız yaşanan sevgiler sonrasında yaşanan ruh hallerini, duyulan hüznü oldukça samimi bir dille aktarıyor. Hemen hemen herkesin içine düştüğü, yaşadığı ruh hallerinin en güzel betimlerini yapıyor. Hiçbir zaman kızılamayan sevgiliyi aşırı duygusal cümleler baş tacı yapmıyor. Bu da onu samimi olduğu kadar gerçekçi de kılıyor.

Ezgin Kılıç’ın Har ve Kül, Senden Sonra, Yalnızlığımdan Sev Beni gibi romanlarını keyifle okuyan okuyucuların okumaktan keyif alacağı bir başka roman Başka bir gökyüzüne İnanmak. Ayrıca Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Batman gibi yazarları okumaktan hoşlanan okurlar için de keyifle okuyacakları bir seçim olabilir.

 

Aşkın ve acının yazarı Ezgin Kılıç'ın etkili kaleminden çıkan Başka Bir Gökyüzüne İnanmak, derinliği ve duygusallığı ile okuyucu sarıp sarmalıyor. Ayrılık acısının hüznünü, kavuşmanın sevincini ve imkânsız aşkların sihrini anlattığı hikâyesinde Kılıç,daha önce yayımlanan eserlerinde olduğu gibi okuyucuyu son derece tanıdık bir dünyaya eşsiz bir dil ve anlatım ile götürüyor. Pek çok kişinin yakından tanıdığı aşk acısının hiç söylenmemiş şekilde betimlendiği bu eser sizin de içinizde bir yerlere dokunabilir. 

2000'li yılların ikinci yarısında edebiyat dünyasına giriş yaparak daha üniversite öğrencisi iken ilk kitabını yayınlayan Ezgin Kılıç; yapıtları ile Kahraman Tazeoğlu ve Ahmet Batman gibi romantik ve dramatik edebiyatın temsilcilerinden biri olma özelliği gösteriyor. Genel çerçevede insanoğlunun en bilindik ve vazgeçilmez duygusu olarak tanımlanabilecek aşk ve buna paralel olarak gelişen hüzün, acı gibi duyguları etkili bir dil ile ifade ettiği eserleri ile okuyucunun zihninde yer etmeyi başarıyor. Deneme ve hikâyelerin yanı sıra şiir konusunda da çalışmaları bulunan yazar büyük bir kesim tarafından ilgi ve takdir ile karşılanıyor. 

Başka Bir Gökyüzüne İnanmak, edebiyatta duyguyu ve gerçekçiliği bir arada görmekten hoşlanan pek çok okur için başucu kitabı olabilecek bir eser olma özelliği gösteriyor. Öyle ki abartılmış aşk nidalarının aksine, Kılıç bu kitapta sevgiliye ve aşka son derece gerçekçi ve mantıklı bir yaklaşım ortaya koyuyor. Bu şekilde okuyucuyu sıkmadan yalnızca gündelik hayatta herkesin hissedebileceği duyguları bütün çıplaklığı ile gözler önüne sererek kalemini konuşturuyor. 

İki bölümden oluşan Başka Bir Gökyüzüne İnanmak, ilk kısımda yazarın aşk, mutluluk, hüzün, ayrılık gibi insana özgü duyguları mercek altına aldığı denemeler yer alıyor. Bu denemeler arasında okuru sürekli olarak düşünmeye ve hissetmeye sevk eden Ezgin Kılıç ikinci kısımda ise etkileyici bir aşk hikâyesi ile eserini taçlandırarak sonlandırıyor. 

Okuru derinden sarsan ve okuyan herkesi bir çırpıda içine alan bu aşk hikâyesi eserin esas vurucu bölümü olma özelliği taşıyor. Edebiyat çevreleri ve okurlardan tam not almayı başaran hikâye zaman zaman gülümsemelere neden olurken zaman zaman da okuyucunun gözyaşlarını tutamamasına neden oluyor. Acıklı aşk hikâyelerinin farklı bir bakış açısı ile ele alındığı Başka Bir Gökyüzüne İnanmak; türevleri arasında oldukça özel bir yer ediniyor. Yazarın daha önce yayımlanan  kitaplarında olduğu gibi bu eser de sürükleyici ve düşünmeye yönelten doneler sunarken aynı zamanda okurun duygu dünyasını yoklamayı başarıyor. 

Har ve Kül, yazarın büyük bir çıkış yapmasını sağlayan Senden Sonra, şiir kitabı Düş'eş Sancılar, Ezgin Kılıç'ın kaleminden çıkan diğer eserler arasında yer alıyor. Bu yapıtlarında da insana ait duyguları estetik bir dil ile anlatmayı başaran yazar pek çok açıdan edebiyatını geliştirmeyi ve okuruna her yeni çalışmasında yepyeni şeyler hissettirmeyi başarıyor.  Aşkın ve Hüznün yazarı okuyucunun gönlünü şimdi ise Başka Bir Gökyüzüne İnanmak ile fethetmeye geliyor. Hayatta insana özel olan ne varsa her bir sayfasında saklı olan bu eser ile hep bilinen ama hiç söylenemeyen duygular gün ışığına çıkma fırsatı buluyor. 

Siz de son dönemlerde oldukça popüler hale gelen romantik edebiyatın eserlerini okumaktan keyif alıyorsanız Başka Bir Gökyüzüne İnanmak  tek solukta okuyacağınız bir eser olabilir. Sizler de aşkın ve hüznün derinliklerinde kaybolabilir ve Ezgin Kılıç'ın büyüleyici dünyasına kendinizi kaptırabilirsiniz. Son derece tanıdık duyguların tarif edildiği bu eser sayesinde kendi duygularınızı da keşfedebilir ve yalnız olmadığınızı fark edebilirsiniz. 

 

 

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir