background img
Ağu 14, 2018
81 Views

Bankacılığa Giriş Kitabını İndir

Written by

Bankacılığa Giriş Kitabının Açıklaması:

Bankacılığa Giriş

Bankacılık sektörü gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tamamında en önemli aracılık faaliyeti yürüten kurumlar olamları ve sundukları para döngüsüne yönelik hizmetlerinin vazgeçilmezliği nedeniyle son derece önemli finansal yapı taşlarıdır.

Ülkemizde de her ne kadar diğer finansal piyasa kurumları çeşitlendirilmee ve sistem içindeki ağırlıkları artırılmaya çalışılsa da bankacılık sektörünün piyasa ağırlığını koruduğu görülmektedir. Bunu sağlayan ise bankacılık sektörünün dinamizmi, kendni yenileme ve geliştirmelere uyum sağlama konusundaki çabukluğu ve başarısı olarak ifade edilebilir. Bu çerçevede bankacılığın önümüzdeki kısa ve orta vadede finansal sistemin belirleyicisi olma özelliğini açık ara koruyacağı çok nettir.

Bu kapamda son dönemde üniversitelerin büyük bölümünde lisans düzeyinde bankacılık bölümleri oluşturulmuş ve ayrı bir disiplin olarak ele alınmaya başlanmıştır. Giderek yaygınlaşan ve önemli düzeyde talep de gören bu gelişme , özellikle bankacılık alanındaki akademik çalışma ve kitaplara olan gereksinimi de artırmıştır.

Bu çerçevede hazırlanan kitabımız okuyucularına bankacılığın temel yapısını venbspnbsp gelişimini özetlemeyi hedeflemektedir. İçeriği incelendiğinde görüleceği üzere temel başvuru kitabı niteliğitaşıan çalışmamızın , konuyla ilgilenmeye başlayan ve özellikle de üniversitelerin lisans bölümlerinde yeni ders alacak için başucu kaynağı olacağı düşünülmektedir.

Kitabımızın ilgilenen herkese yararlı olması dileğiyle.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir