background img
Eki 22, 2018
96 Views

Balık – Laura S. Matthews – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Balık – Laura S. Matthews – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:

Kaplan henüz küçük bir çocuk. Hayatı ve insanları yeni keşfediyor. Savaş ülkeyi vurmuş durumda ve adım adım Kaplan’ın köyüne geliyor. Zamanla köylünün bir çoğu evlerini terk ederek yaşayabilecekleri yeni diyarların keşfine zorunlu olarak çıkıyor. Kaplan’ın babası da sıra onlara geldiğini anladığında eşini ve çocuğunu alarak eşekleriyle yola koyuluyorlar. Bu sırada çamurların içinde ölmek üzere olan balığı keşfeden kaplan onu hayatta tutmak için yolculuk boyunca her şeyi yapacak. Bu sırada babası da onları hayatta tutmaya çalışacak.

 

Balık Hakkında

“Kaplan”ın, yardım gönüllüsü olarak çalışan anne ve babasıyla birlikte yaşadığı yabancı köy her geçen gün yaklaşan savaştan giderek daha çok etkilenmektedir. Günün birinde herkes gibi onlar da köyü terk etmek zorunda kalırlar. Son anda Kaplan, çamurlu bir su birikintisinde yaşam savaşı veren küçük balığı fark eder. Ne yapıp edip onu da yanında götürecektir. Sınıra kadar onlara eşlik edecek Rehber’le eşeği, anne, baba, Kaplan ve Balık’tan oluşan küçük kafile yola çıkarlar. Önlerinde, savaşın korkunç gölgesi altında, hiç düşünmedikleri tehlikelerle dolu, uzun ve zorlu bir yolculuk vardır.

 

Yazar Hakkında

İngiliz yazar Laura S. Matthews’un, insanoğlunun yarattığı en büyük felaket olan savaşı, küçük bir çocuğun gözüyle yansıttığı romanı İngiltere’de Fidler Ödülü’ne layık görülürken, ABD’de de Amerikan Kütüphaneler Birliği’nin (ALA) Dikkate “Değer Çocuk Kitabı” ödülünü kazandı. Çocuğun, yaşatmaya çalıştığı minik Balık’la umuda yaptığı yolculuğu sımsıcak bir dille anlatan kitap, dünyayı karartan en acımasız gerçeklerden biri olan savaşa çocukların yalın algılama gücüyle yaklaşıyor.

 

Balık Ödülleri

2005 Amerikan Kütüphaneler Birliği (ALA) “Dikkate Değer Çocuk Kitabı”
2004 Publisher’s Weekly Yılın En İyi Çocuk Kitabı (ABD)
2002 Fidler Ödülü (İngiltere)

Balık – Laura S. Matthews – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir