Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory Kitabını İndir

tarafından
49
Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory Kitabını İndir

Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:

Engizisyon’un hüküm sürdüğü bir zaman diliminde ülkenin büyük kralı Edward ölmüştür. Edward’ın iki kardeşi vardır ve onlardan birisi Mary, siz onu “Kanlı Mary” olrak bir çok yerde bir çok hikayede duymuşsunuzdur. Diğeriyse Elizabeth yani “Bakire” olarak bilinen diğer kardeş. Ağabeylerinin ölümünden sonra bu ikili arasında amansız bir taht kavgası başlar. Bir birlerinin yüzlerine gülseler de arkalarından döndürdüğü entrikalara sarayın bir çok önemli ismi de eşlik eder. Onlardan biriside Mary’nin en yakınlarında olan başka saraydan kaçarak buraya sığınan Hannah olmaktadır. Hannah her ne kadar Mary’nin adamı olsa da Elizabeth’e olan tutkusu ve Bakire kadının bu durumu iyi değerlendirmesi sonucu casusluk yapar.

 

Bakirenin Aşığı Hakkında

Masum bir kadının dinsel sapkınlık suçuyla yakılabileceği ya da cadılık suçuyla boğazlanarak öldürülebileceği bir dönemde, bir hainin aşkı uğruna kraliçenin casusluğunu yapmak en tehlikeli seçimdi.

Kral Edward’m ölümünden sonra tahta geçme sırası Mary’de, ‘Kanlı’ Mary’de olacak. Boleyn kızı, ‘Bakire’ Elizabeth ise bu gidişatı bozmak ve kaderini yeniden yazmak için planlar peşinde. VIII. Henry’nin iki kızını tutuşturan gergin bir kıvılcım var. Mary sakince sırasını bekliyor. Ama sular durgun değil ki. İki kadının arasında kocaman, kara bir nehir akıyor: Rekabet. Aralarındaki huzursuzluğun sebep olduğu entrikalar dudak uçuklatıyor. Engizisyon’dan kaçan bir Yahudi kızı olan ve Mary’nin sarayına yerleştirilen Hannah ise olan bitenin en mühim tanığı. O bir saray soytarısı. Bir bilge ve bir komik. Ve hatta, casus.

Gregory, baş karakterlerini çok iyi tanıdığımız bir hikâyeyi alıp sıradışı bir merak, dram ve sürpriz etkisiyle birleştirmiş.”
Sunday Express

“Boleyn Kızım sevmiştim ve Kraliçe’nin Soytarısı ondan da güzel. Bu tür bir tarihi romandan aldığım tat, soğuk-bir-kış-gecesinde-şöminenin-önünde-oturmaktan-aldığım-tat’la aynı. Yalnızca doğuştan bir hikâye anlatıcısının sunabileceği türde bir tat bu.
Independent

“Kendini Tudor entrikalarına kaptırmak isteyenler için atmosferik bir hikâye.” -Daily Telegraph
“İnsanı içine çeken, sayfaları hızla çevirten bir kitap; Boleyn Kızı’mn devamı olan bu roman Gregory’nin yaşayan en iyi tarihi kurgu yazarı olduğunu bir kez daha doğruluyor.”
Choice

“Ustaca yazılmış bir tarihi roman. Titizlikle araştırılmış ve iyi anlaşılmış, insanın kafasını meşgul eden, inandırıcı başkarakterleriyle Kraliçenin Soytarısı okuyucuları ‘Kanlı’ Mary ve ‘Bakire’ Kraliçe hakkındaki fikirlerini yeniden gözden geçirmeye davet ediyor. Güçlü olay örgüsü, özenli üslubuyla bu roman Boleyn Kızı’mn da önüne geçecek.”
Historical Novels Review 

 

Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory Kitabını İndir Kitabını İndir