Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti Kitabını İndir

tarafından
79
Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti Kitabını İndir

Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Henüz 8 yaşındaki bir çocuğun gözlerinden acıyı, savaşı, nefreti ve kaybı yansıtan “Badem Ağacı” adlı roman sizi hemen yakalayacak. Ahmed Hamit Filistinli bir ailenin en küçük çocuğu. Yaşına göre tanıyanları kendine hayran bırakan bir zekaya sahip. Fakat ailesinin sürekli bir tedirginlik içinde olduğunun farkında ve bunu anlam verememektedir. Aradan geçen 4 sene sonrasında çok acık ve acı bunu anlamaya başlayacaktır Ahmed 12 yaşına geldiğinde babası gözleri önünde tutuklanır abileriyse nefretini savaş alanlarında kusmaya gider.

 

Badem Ağacı Hakkında

Bir nefeslik umut, masum bir çığlık ve acılara rağmen uçurumun kenarına sıkıca tutunan küçücük eller…

Ahmed Hamit, keskin zekâsıyla etrafındaki herkesi kendine hayran bırakan sekiz yaşında bir çocuktur. Fakat Filistin’in işgal altındaki topraklarında yaşayan ailesini ve sevdiklerini kurtarmak için elinden hiçbir şey gelmez. Üstelik her şeylerini kaybetme korkusuyla geçip giden günler umutlarını biraz daha söndürmektedir. Ve Ahmed on ikinci yaşına bastığında kâbuslar gerçeğe dönüşür. Babası tutuklanır, evleri yerle bir edilir ve kardeşleri çatışmaların körüklediği nefrete yenik düşer. Fakir ve yok olmaya mahkûm ailesini kurtarmak için Ahmed’in yapabileceği tek şey ise zekâsını kullandığı ilham verici bir hayat yolculuğuna çıkmaktır. Bu yolda, şiddetin ve kaybın o acımasız hissi hüküm sürecek, küçücük bir umut ışığı bile çöldeki bir su damlası kadar değerli olacaktır… Badem Ağacı dünyanın önyargılarla tanıdığı, akıl almaz acılarla yaşayan Filistin halkının cesaret ve inanç dolu öyküsünü tüm gerçekliğiyle haykırıyor.

Badem Ağacı Yorumlar

“İlk sayfasıyla sizi yakalayan ve kimseyi suçlamadan yüreğinizi Filistinliler için çarptıran bir hikâye. Politik çekişmeler barış getirmiyor, mucizeyi bir roman yaratıyor.”
-Huffington Post-

“Nefessiz kaldım. Gözyaşlarımı tutamayacak kadar etkilendim.”
-Esotericphoenix.wordpress.com-

“Herkesin okuması gereken bir hikâye. Sizi en başından etkisi altına alacak.”
-Wanda’s Reviews-

“Harikulade ve etkili… İnsan olmanın gerçekten ne olduğuna dair gerçekçi ve bütünlüklü bir kurgu. Eğer İsrail ve Filistin arasında bir barış olacaksa bu ancak böyle romanlar sayesinde gerçekleşecek… Bu kitap, okuyanlarının kalbinde ve ruhunda uzun süre yankılanacak… Bazı kitaplar insanları derinlemesine etkiler, işte Badem Ağacı da onlardan biri.”
-Les Edgerton-

“Yeryüzündeki tüm insanların kalbine dokunabilecek bir kitap.”
-The Author’s Blog-

“İnandırıcılığı çok yüksek bir roman. Karakterler çok iyi işlenmiş ve her şey bir film gibi gözlerimin önünde canlanıyor… Fedakârlık, mücadele, acı, işkence ve zorlukların çok dokunaklı bir hikâyesi.” -Metro Reader-

Badem Ağacı ilk sayfasından size içine çekiyor ve bir daha da bırakmıyor. Bu, hayal bile edilemeyecek bir trajedinin ortasındaki azim ve umudun çok güzel anlatılmış heyecanlı bir hikâyesi.”
-Honey Lemon Tea Blog-

“Uzun zamandır hiçbir kitap beni Badem Ağacı kadar etkilemedi ve gözyaşlarımı akıtmadı.”
-E-book Review-

Badem Ağacı – Michelle Cohen Corasanti Kitabını İndir Kitabını İndir