Avrupa Birliği ve Turizm Kitabını İndir

tarafından
54
Avrupa Birliği ve Turizm Kitabını İndir

Avrupa Birliği ve Turizm Kitabının Açıklaması:

Avrupa Birliği ve Turizm

Prof. Dr. Ozan Baharnbspnbsp1971 Mersin-Silifke doğumlu olan Prof. Dr. Bahar, 1992 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun oldu. 1992-93 yılları arasında İstanbul Tuzla’da bulunan Piyade okulunda altı ay kurs gördükten sonra, 1993 yılında Foça Jandarma Komando Okulu’nda altı ay komanda eğitimi alarak komando brövesi almaya hak kazandı. 1993-199’t yılları arasında altı ay Jandarma Güvercinlik Subay Okulunda bulunarak 57. Dönem Subay Temel Kursunu dönem birincisi olarak bitirip, aynı yıl Diyarbakır Silvan 10. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığında göreve başladı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın 1995 yılı atamalarında Ergani Jandarma Komando Bölük Komutanı olarak göreve başladı ve görevi 1.5 yıl bu görevi yürüttükten sonra, 1996 yılı atamalarında Muğla il Jandarma Komutanlığı emrinde il Merkez Jandarma Bölük Komutanı olarak Muğla’da göreve başladı. Aynı yılın Ekim ayında geçirdiği bir trafık kazası sonucu yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürmeye başlayan Bahar, 1998 yılında Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalında yüksek lisansa başladı ve Yüksek Lisans eğitimini 2000 yılında üstün bir başarıyla tamamladı. 2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim dalında doktoraya başladı ve 2002 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden Jandarma Yüzbaşı rütbesiyle malulen emekli olduktan sonra aynı söz konusu üniversitenin açmış olduğu sınavları kazanarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kadrosundan iktisat Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2005 yılında Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim dalındaki doktora eğitimini tamamlayarak doktora derecesi aldı.

2006 yılında Yardımcı Doçent olan Dr. Bahar, 2007 yılında Doçent ve 2013 yılında Profesör unvanını aldı. Fakültesinde bir dönem bölüm başkan yardımcısı ve fakülte yönetim kurulu üyeliği yapan Prof. Dr. Ozan Bahar halen Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Bilimsel Araştır-ma Projeleri (BAP) Komisyonu ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmekle birlikte, Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Turizm İşletmeciliği Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü ve Turizm Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktadır.

Temel çalışma alanı Makro İktisat ve alt disiplinler olarak da Turizm Ekonomisi, Rekabet, Ekonomik Büyüme ve Kalkınma olan Dr. Bahar’ın SSCI endeksli dergiler başta olmak üzere uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi, kitabı, bildiri ve diğer bilimsel yayınları mevcuttur. Mezun etmiş olduğu ve halen de yürütmeye devam ettiği Yüksek Lisans ve Doktora danışmanlıkları bulunmaktadır. Bir projede araştırmacı olarak görev almış olup, yurt içinde ve dışında SSCI endeksi kapsamındaki önemli bazı dergilerde hakem olarak görev yapmaktadır. Dr. Bahar halen, ulusal ve uluslararası dergilerde editörlük, danışma kurulu üyeliği ve hakemlik görevlerini sürdürmektedir. Kaynak dili İngilizce olan Prof. Dr. Bahar, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Avcı 1976 Fethiye doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Avcı, 1997 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1998-2001 yılları arasında Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini, 2001-2007 yılları arasında aynı Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı. 2001 yılında Araştırma Görevlisi olarak Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat Bölümü’nde çalışmaya başlayan Dr. Avcı, 2008 yılında Yardımcı Doçent unvanını aldı. Temel çalışma alanı Yenilik İktisadı olan Dr. Avcı’mn uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda bilimsel yayınları bulunmaktadır. Yabacı dili İngilizce olan Yrd. Doç. Dr. Avcı, evli ve bir çocuk babasıdır.