Ateşten Gömlek – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
65
Ateşten Gömlek – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Ateşten Gömlek – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Türk klasikleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Halide Edib Adıvar tarafından kurtuluş savaşı döneminde geçen, ve savaşa başka bir pencereden bakmamızı sağlayan “Ateşten Gömlek” adlı eseri e kitap olarak indirip okuyabilirsiniz. Kurtuluş savaşı hakkında belkide hikayelendirilmiş en iyi romandır.

Ateşten Gömlek Halide Edib Adıvar

Ateşten Gömlek, cepheden, romanda anlatılan kişilerle omuz omuza yaşamış birinden gelen bir yapıt. Kurtuluş Savaşı’nın ateşten gömleğinin içinden çıkmış bir roman. Halide Edib Adıvar, her birini yakından tanıdığı roman kişilerini, yani silah arkadaşlarını içtenlikle, çağına ve yaşanan acı olaylara sorumlulukla tanıklık ederek anlatıyor. Bağımsızlık savaşımızı bütün gerçekliği ve canlılığıyla anlatan belki de en önemli roman, Ateşten Gömlek.

İhtilal ve isyan günlerinden beri koza, kurt, kelebek devirleri tetkik edilen mahlûkat gibi Sakarya silâh arkadaşlarımın “Ateşten Gömlek”te birkaç solgun aksini İstanbul, ihtilal ve ordu günlerinden alıp kâğıt üstüne koymaya çalıştım. İstediğim gibi olmadığı için silâh arkadaşlarımdan af dilemek isterdim. Bize onlar ilham ettiler.